Kaufland Romania Kaufland Romania
Kaufland Romania

Kaufland Romania

Fără job-uri mici, doar roluri esențiale. La Kaufland, meritul performanței aparține, în egală măsură, fiecărui angajat

12.05.2021

Succesul companiei Kaufland se datorează, în mare măsură, tuturor angajaților care contribuie zilnic la performanța companiei. Fiecare angajat reprezintă o resursă esențială, de aceea fiecare este apreciat și încurajat pentru performanțele individuale.

Tu ești elementul secret al rețetei de succes Kaufland!

Valorile companiei – performanță, dinamism și corectitudine – se aplică și în cazul procesului de recrutare. Încă de la primele interacțiuni cu potențialii candidați, recrutorii noștri caută calități care să demonstreze că se pot plia pe valorile și cultura organizațională a companiei. Bineînțeles, experiența profesională și abilitățile pentru poziția pe care aplici sunt un atu, dar nu reprezintă un factor decisiv. Kaufland caută potențialul în viitorii angajați, bazându-se pe ideea că doar împreună se poate ajunge la nivelul următor.

Tratamentul egal și corectitudinea stau la baza fiecărui proces care are loc în cadrul companiei noastre. Credem că doar respectându-ne reciproc și colaborând, putem scrie o poveste de succes.

Odată ce te alături echipei Kaufland, dezvoltarea carierei tale va fi un obiectiv comun, întrucât oferim diverse perspective pentru dezvoltarea ta profesională. Pentru ca angajații să își poată dezvolta în mod profesional și personal abilitățile, promovăm schimbul reciproc de cunoștințe și experiențe. Astfel, vei avea parte de multe oportunități de dezvoltare personală și profesională, alături de consiliere, la orice pas, din partea managerului tău.

La Kaufland, diversitatea este la ea acasă

Avem ușile larg deschise pentru toți cei care își doresc un loc de muncă stabil și doresc să se autodepășească, indiferent de experiența profesională, sex, etnie, religie sau abilități.

Pentru că acțiunile vorbesc mai bine decât cuvintele, încă din anul 2019, Kaufland participă activ la integrarea persoanelor cu dizabilități pe piața muncii. Prin programul A.C.C.E.S (Angajare de Candidați cu Cerințe și Evoluții Speciale), am putut oferi, pe lângă șansa la o experiență profesională, o viață socială mai bună și un sprijin constant celor care s-au alăturat echipei noastre.

Dacă vrei să fii parte dintr-o echipă care îți va transforma potențialul în excepțional și vrei să te bucuri de un job care are un impact în societate, intră pe cariere.kaufland.ro și află ce poziție ți se potrivește cel mai bine. Mult succes!