Kaufland Romania Kaufland Romania
Kaufland Romania

Kaufland Romania

Lucrurile mici fac diferența. Află care sunt beneficiile unui angajat Kaufland!

02.07.2021

Un salariu competitiv, flexibilitate, un mediu prietenos – acestea sunt câteva dintre beneficiile la care ne gândim atunci când alegem un loc nou de muncă. La Kaufland, am înțeles că bunăstarea și motivația unui angajat sunt influențate de mult mai mulți factori. Astfel, constant, le oferim angajaților noștri o gamă largă de beneficii, despre care te invităm să afli mai multe detalii!

Gata de perioada estivală cu vouchere de vacanță

A venit vara, a venit și perioada vacanțelor! Și ce mod de a petrece câteva zile de relaxare alături de cei dragi. Începând cu primăvara acestui an, angajații noștri se bucură de un pachet actualizat de beneficii, astfel că aceștia au parte de vouchere de vacanță care pot fi folosite pentru cumpărarea de servicii turistice în România. Fie că mergi la mare sau la munte, bucură-te de timpul liber pe măsură!

Angajat sau părinte? Împreună vom găsi echilibrul

Viața de părinte este un slalom printre responsabilități, mai ales când nu îți poți lăsa copilul singur acasă. Pentru a le oferi angajaților noștri din sediul central mai mult timp petrecut alături de cei mici, am dezvoltat camera Kuniboo, special pentru ei. Aceștia își pot aduce copii la muncă și, în timp ce ei își rezolvă task-urile, cei mici se pot juca alături de alți copii.

O carte citită, un nou univers în propria-ți galaxie

Romane de dragoste, SF sau polițiste, cărți de specialitate sau dezvoltare personală, toate sunt puse la dispoziția angajaților noștri prin biblioteca Bookster. Aceștia au mii de titluri dintre care pot alege. Lectură plăcută!

Mai mult confort la locul de muncă

O bună parte din timpul angajaților noștri este petrecut în cadrul companiei, astfel, ne-am asigurat că aceștia au parte de confort. În cadrul magazinelor și al centrelor logistice, am redus efortul fizic prin optimizarea înălțimilor rafturilor, a benzilor de transport și a măsurilor de siguranță a muncii. Birourile noastre sunt echipate, de asemenea, cu scaune ergonomice, pentru sporirea confortului colegilor noștri.

Deși o vacanță, timp cu copiii, o carte sau un scaun par lucruri mărunte, acestea contribuie la bunăstarea angajaților noștri. Încercăm să revizuim constant lista de beneficii pentru a le asigura tuturor un timp de calitate în cadrul companiei. Dacă vrei să afli mai multe despre beneficiile angajaților Kaufland, te invităm să accesezi secțiunea de Beneficii de pe pagina noastră de cariere.