Account Payable with Spanish

Experiență pozitivă Experience positive
Am refuzat oferta Offer refused
Răspuns primit Feedback received

Cum a decurs interviul?

Am participat la un interviu de grup numit Assessment Centre pe limba spaniola. In cadrul interviului am participat la doua tipuri de exercitii ( unul legat donarea unei sume de bani unui spital - aici noi trebuia sa cadem de acord in ce sector am investii cu prioritate acei bani, iar celalalt legat de extinderea unei presupuse afaceri cu jocuri pentru copii - aici trebuia sa decidem unde anume sa ne extindem afacerea in Europa sau America ). Mentionez ca aceste exercitii erau menite sa analizeze maniera in care lucram in echipa si sa le furnizeze team leader ilor prezenti in sala informatii legate de interrelationarea fiecaruia in parte.

Intrebări și teste la interviu

A doua etapa a interviului a fost pe de o parte o discutie cu unul dintre team leaderi legata de experienta profesionala, studii etc. si pe de alta parte un test scris in limba spaniola ( ce cuprindea conceperea unui email, cateva calcule simple ).
Dupa acest assessment centre am fost contactata pentru a da un test scris in spaniola si unul oral pentru a mi testa nivelul de cunoastere al limbii. Iar la final am primit oferta.
Experience positive Experiență pozitivă
Offer refused Am refuzat oferta