Inginer tehnician

Inginer tehnician
2 zile
Foarte ușor
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Nici nu stiu cum as putea incepe. Am aplicat la acest job, deoarece am fost compatibil cu postul in speta. Am fost sunat de o duduie pe nume Simona Pia, moment in care mi-am alocat din timpul meu cu interes. Mi-a pus intrebari legat de experienta mea in munca, si dansa mi-a spus cate ceva despre acest loc de munca si oarecum ce presupune pe scurt.,Stabilim interviul data ora, on line, si mailul pentru toate detaliile acesta. Si in ziua interviului, a mai asistat inca o persoana, managerul de la sediu de reparatii, dnu'Sava, mutulica...( m am conformat dupa programul dansului, nici decum dupa disponibilitatea mea, vesnica vorba, are probleme, in fine). La interviu nu mi s a spus de nicio proba practica. In ziua urmatoare, foarte promti, defapt sa ma sune, daca sunt dispus pentru o proba practica. Am zis da, dar cu gandul ca apoi sa vorbim si despre oferta ( se considera al-2-lea interviu), Stabilim ora data , ajung la sediul de reparatii ATM-uri etc, a decurs ok, dar dnu sava foarte neserios, a crezut ca voi sta toata ziua, nu m-a intrebat daca se poate cat timp am la dispozitie, am stat o ora ( in deajuns pentru munca pe gratis),si mi-a trantit al-2-lea modul, ca si cum sa ma apuc si de acela, bineinteles, ca nu , trebuia sa ajung la actualul loc de munca si ca doresc sa stiu ce oferta imi vor spune. mi-a zis ca trebuie sa vb cu colega lu de la HR , dna Pia... am plecat dezamagit. Moment in care am fost sunat a2a zi, de catre dna Pia ca dnu sava isi doreste sa mai vin la o proba, si i-am spus dansei ca trebuie sa stiu care este oferta, contractul, drepturi si obligatii...mi-a zis ca imi spune Sava , si din pacate am acceptat...in timpul probei cea de a 2 a...mi s-a parut ca o componenta micuta, ar fi trebuit schimbata, deoarece era consumabila, si dnu mi-a zis sa o arunc acolo, eu stupefiat, pai cum,uite asa... si mi-a zis " credeti ca noi suntem o firma de reparatii autorizata, si toate sunt ok? asta e mana de lucru romaneasca".... mi-am pus semn de intrebare mare... dupa ce s-a facut o ora si-a permis dinou sa ma intrebe daca mai raman, fiind sarbatoare si ziua mea libera. I am spus "haideti sa discutam despre oferta, ca asa am convenit cu dna pia colega dvs".... va dati seama ce raspuns am primit.. " eu nu ma ocup cu financiare, hartoage etc decat colega mea de la HR. " Mare atentie la sarlatani. La asemnea oameni, am fost pus intr-o ipostaza proasta, umilit si pasat de la unul la altul, nu recomand asmenea loc de munca, va minte la telefon cu multe aspecte si beneficii. Se folosesc de potentialii angajati pt a le face treaba, si nu sunt in regula cu nimic. DOAR MINCIUNI, doresc sa se stie despre aceasta firma ca nu e deloc ceea ce pare. Nu exista sinceritate, fairplay in oamenii ! Din fericire eu am un loc de munca bun!

Intrebări și teste la interviu

Oricum nu acceptam oferta lor.
Proba de lucru la modulele de ATM-uri pe timpul vostru, sa le faceti treaba lor gratuit. feriti-va !
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns