Inginer Tranzactionare Piata Energie Electrica sau Certificate Verzi

Inginer Tranzactionare Piata Energie Electrica sau Certificate Verzi
2 săptămâni
Mediu
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer

Cum a decurs interviul?

Uneori au anunturi de angajare pe ejobs.ro Pui CV si astepti. Primesti eventual un email in care te invita la un interviu. Merg acolo si dau bunaziua cu HRul care mi-a trimis emailul, dar care nu sta la interviu. Pentru interviu vin alte doua doamne de la departamentul unde vei lucra. Discutia a fost oarecum buna, apoi am raspuns la o serie de intrebari de pe o lista lunga si am vorbit pe marginea activitatii OPCOM piata de energie electrica si certificate verzi s.a. Pe la sfirsit imi zice ca stiti sunteti cam prea calificat, poate ar fi mai bine sa puneti cvul in alta parte. Ca si cum calificarea mea nu reiesea din CV. Ii spun ca sub nici o forma nu ma retrag. Dupa o saptamana imi da mail HRul si imi spune ca nu corespund cerintelor postului. LOL. I-am raspuns ca colegele mi-au spus altceva si ca ar fi bine sa se puna de acord daca tot e sa minta macar sa minta la fel. Companie de stat, pretentii de stat.

Intrebări și teste la interviu

Am raspuns verbal la o lista standard de intrebari pregatita de HR. De la experienta anterioara, de ce ati aplicat, ce stiti despre OPCOM, de ce ati plecat de la ultimul loc de munca etc.
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită