Inside Account Manger - Benelux

Inside Account Manger - Benelux
15 zile
Mediu
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Prima discutie am avut-o telefonic, cu o persoana din departamentul HR si dupa lucrurile devin mai interesante, in momentul in care profilul tau se potriveste cu ce cauta ei.
Al doilea interviu l-am avut cu TL si Managerul regiunii unde postul era deschis. In cadrul acestui interviu trebuia sa faci o research al unui prospect, sa aduni cat mai multe informatii despre el si sa prezinti strategia ta de abordare a lead-ului.
Dupa, al treilea interviu l-am avut cu Enterprise Account Managerul din regiunea, cel care efectiv facea vizitele la clienti si cu care faceai echipa in abordarea lead-urilor noi.

Intrebări și teste la interviu

Ca si teste, simulau un scenariu in care stiai numele companiei si cateva informatii despre ei, doua trei persoane de contact la care aveai doar numele si functia, lead care nu a mai fost abordat de 2,3 ani de zile.
Te mai intrebau de ce vrei sa lucrezi pentru ei, de ce acest post, ce te recomanda pe tine pentru acest rol.
Totodata, m-au intrebat cum as putea aborda o situatie in care primesti 3 task-uri diferite de la Manager, Enterprise Account Manager-ul din teritoriu si o alta persoana cu o functie importanta, task-uri care fiecare ar lua 1h si ai doar 1h in care poti raspunde. Cum faci?

Concluzia mea a fost ca incercau sa obtina cat mai multe informatii despre tine si sa te puna in situatii inconfortabile sa vada cum reactionezi.
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns