Internship Digital

Internship Digital
7 zile
Mediu
Experiență neutră Experience neutral
Nici o ofertă primită No offer
Răspuns primit Feedback received

Cum a decurs interviul?

Am primit pe e-mail un test cu cinci întrebări referitoare la marketingul digital cu răspuns la test în maximum 7 zile de la data primirii testului pe e-mail.

Intrebări și teste la interviu

1. Reducerile de 8 martie sunt cele mai așteptate din an, așa că trebuie să ne asigurăm că toate mesajele pe care le comunicăm sunt persuasive, dat fiind faptul că în acea perioada competiția este acerba.

Scrie un draft de reclamă (în orice platformă de promovare plătită alegi tu) în care promovezi reducerile de 8 Martie pentru Best Value- bestvalue.eu.

2. Descrie audiența care crezi că ar fi potrivită campaniei de 8 Martie, luând în considerare site-ul Best Value.

3. Pe ce platforme de publicitate online crezi că ar fi benefic să promovezi aceste reduceri și ce buget ai aloca pe fiecare (poate fi și procentual).

4. Identifică minim 5 aspecte care ar putea ajuta ca site-ul să fie mai convingător cu noii vizitatori, cu focus pe creșterea numărului de conversii (achiziție produs).

5. Numiți 3 competitori ai website-ului Best Value și identifica prin ce modalități de promovare online se promovează aceștia.
Experience neutral Experiență neutră
No offer Nici o ofertă primită
Feedback received Răspuns primit
Locked Search Contributions

Intră în cont pentru a vizualiza toate informațiile

UniCredit Bank

Experiență pozitivă Experience positive
Am acceptat oferta Offer accepted
Răspuns primit Feedback received
Locked

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugam să intri în contul tău

Experience positive Experiență pozitivă
Offer accepted Am acceptat oferta