Internship for Vehicle Dynamics

Internship for Vehicle Dynamics
21 zile
Ușor
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Am avut un test de logica si matematica pe care l-am sustinut de acasa, apoi a urmat un alt test tot de logica si matematica, dar de aceasta data testul a fost la sediul Continental. Testul nu a fost complicat, erau notiuni de baza. Ceea ce nu mi-a placut a fost ca atunci cand am sustinut testul la sediul lor mai era inca o persoana care aplicase pe acelasi post, iar persoana care ne-a preluat si ne-a dus in camera pentru test habar nu avea de ce suntem noi acolo. Mie nu mi-a mers linkul cu testul, iar respectiva nu intelegea ce problema am. Intr-un final si-a dat seama ca e o eroare si m-a ajutat sa remediez problema. La ultimul interviu, cel cu HR-ul si cu un superior de pe departament, am fost intrebata ce fac in timpul liber si de ce imi permit sa am atatea activitati. Domnisoara de pe HR era revoltata si deja incepuse sa ma critice pentru ca urmez un curs (in timpul meu liber) si pentru ca fac sport frecvent.

Intrebări și teste la interviu

- De ce am plecat de la ultimul loc de munca
- Ce mi-a placut acolo
- Ce nu mi-a placut
- Ce vreau sa invat din internshipul pe care urmau sa il desfasoare
Am avut niste intrebari precum: Cate grade are unghiul care se formeaza intre limbile unui ceas pentru ora 3, pentru 3.15, 3.30? Daca am o suprafata patrata cu latura de 9 m si trebuie sa platesc nu stiu cat impozit pe ea, pentru o suprafata dreptunghiulara cu laturile 9 si 18 cat impozit ar trebui sa platesc?
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns