Interviu - Manager Relatii cu Clientii IMM

Interviu - Manager Relatii cu Clientii IMM
5 zile
Foarte ușor
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Totul a fost super ok.
Interviul a constat în 3 etape:
1. discuție de cunoaștere cu echipa HR din București
2. discuție de cunoaștere cu Directorul sucursalei din Cluj-napoca
3. discuție de cunoaștere cu Directorul diviziei IMM din București

Discuțile au fost super ok cu concentrare maximă pe calitatea omului și nu s-a pus acces pe ce anume ai făcut în trecut sau cum ești dpdv profesional ceea ce este un plus valoare.

În altă ordine de idei, au fost mici întârzieri/decalări din partea persoanelor de la HR. Așteptam un răspuns pentru etapa următoare și m-am trezit că tipa de la HR nu mai lucrează în Libra :))

Într-un final, am ajuns la ultima etapă, repectiv, susținerea unui test de cunoștințe bazate pe citirea unei formări marca Libra Bank unde am trecut cu brio(aprox. 90 pct/100)

Am transmis documentele pentru oferta finală conform cererii de la dep. HR unde mi s-a comunicat că după susținerea testului și trimiterea acestor documente, o să se revină cu un feedback sau cu oferta finală.

Update: au trecut 8 zile de la transmiterea acestor documente și nici până în acest moment nu am primit un răspuns clar.

Sunt conștient că există un volum ridicat și cu siguranță, fiind final de an, există concetrări maxime pentru a încheia un an de business suprem la nivelul Băncii.

Să nu uităm: transparența, profesionalismul și rapiditatea în rezolvarea situațiilor.

Intrebări și teste la interviu

- întrebări de cunoștințe generale
- întrebări despre locul de muncă anterior cât și depre experiența personală/profesională
- întrebări despre noul rol
- test de cunoștiințe din formarea parcursă unde trebuie să obții minim 70 puncte pentru a trece la pasul de ofertare din partea Libra Internet Bank.
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns