Interviu HR Services Specialist I with Italian

Interviu HR Services Specialist I with Italian
35 zile
Foarte dificil
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

In primul rand, nu a fost desemnată nicio petsoana de la recrutare cu care să țin legătura, asta aducand multe necunoscute dpdv faze ale interviului. Eu niciodată nu am știut in ce punct mă aflu, dar această experiență mi-a deschis ochii sa nu mai imi ofer disponibilitatea unei firme de a-mi consuma timpul degeaba.
1. contacteaza cineva de la recrutare, dupa o mini discutie de 10-15 minute spune (doar) de urmatorul interviu
2. programare pe mail din partea unei persoane straine (e agentie externa am inteles) cu HM, interviu de o ora cu HM
3. interviu cu managerul managerului
4. daca treci de toate astea, aceeasi agentie te programează la o discutie in limba respectiva (italiana in acest caz). Ai o discutie de 15-20 min cu o tipa din Cehia/Polonia
5. daca treci treci de etapa 4, ai teste de rezolvat online: unul CCAT cu 50 intrebari parca si un altul de personalitate (sa alegi variantele de raspuns care se pliaza mai bine pentru tine). Alt test este cel de italiana, scris, grila. Grija mare, sunt niste arhaisme de am intrebat niste prieteni din Italia după ce inseamna si au avut dificultăți in a da raspunsul corect.
Toate testele s-au terminat în săptămâna dinainte de Crăciun și de atunci am tot sperat sa dea vreun semn, poate aș fi avut sarbatori mai liniștite...
Deci am avut in total vreo 4 ore si ceva pierdute cu Honeywell, nu am primit niciun răspuns. M-am descurcat onorabil, dar ce ma deranjeaza e ca atunci cand angajatorul ocupa timpul candidatului sa ii si recompenseze pentru asta.
Am fost flexibila și m-am pliat pe nevoile lor, unul din interviuri a fost si amanat, eu așteptând la ora 9 dimineața pe Teams.
Păcat, am crezut ca după atatea runde de interviuri ma vor contacta, dar am învățat ca nu mai trec prin atatea runde de interviu fără să știu macar range salarial sau sa mi se ofere compensare in schimbul timpului pierdut.

Intrebări și teste la interviu

CCAT e destul de greu, trebuie sa fi fost as la logica in liceu.
Testul grila de italiana contine multe arhaisme sau cuvinte pe care in limbajul corporate nu le folosești niciodată (ex, descrierea unei rochii de mireasa cu alegerea cuvintelor potrivite)
Managerii au parut ok si am apreciat la managerul managerului anumite aspecte (faptul ca cei din echipa sunt incurajati sa vada si alte echipe daca vor asta).
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns