Jr. Full Stack Developer

Jr. Full Stack Developer
14 zile
Dificil
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Am absolvit programul de Academy organizat de catre firma lor ( curs intensiv 3 luni ) dupa care am fost programat pentru sustinerea unui interviu tehnic pentru angajare. Programul de Academy il recomand tuturor, mentorul este un om de nota 2000 de la care ai ce sa inveti ! Initial am primit un chestionar iar ulterior un interviu la sediul firmei. Am primit un test ( in conditiile in care in perioada programului de Academy ni s-a spus ca se va merge pe un interviu bazat pe cuprinsul cursului ) am primit de fapt un test care se da pentru mid/seniori ( lucru confirmat de persoana care mi-a dat testul) timp de 1 ora ( un timp destul de mic pentru un entry level al carui nivel il stiau de la curs si nu in aport cu dificultatea testului.... ) Persoana care mi-a dat testul s-a comportat execrabil, a interactionat maxim 3 minute legate cu mine in toata perioada de o ora, s-a uitat 1 minut peste ce reusisem sa rezolv in ora respectiva dupa care mi-a spus ca nu am trecut mai departe, s-a ridicat de pe scaun si m-a intrebat daca stiu singur iesirea.... nu am primit niciun feedback despre ce anume nu a fost bine, sau alte lamuriri, pur si simplu am fost expediat ca ultimul om... URAT ! Aveam asteptari mult mai mari din partea firmei (a team leadului cu care am sustinut asa zisul interviu tehnic fara interactiune :)) ) ) data fiind implicarea mentorului de la curs !

Intrebări și teste la interviu

- chestionar 20 intrebari / 20 min - test pentru mid/seniori;
- interviu tehnic ( 3 min de vorbit nu cred ca se poate numi interviu ) - un test de nivel mid/senior;
- probabil ar fi urmat si o discutie teoretica dar am fost expediat deci nu stiu ce ar fi urmat si acolo
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns