Junior ABAP Developer with German

Junior ABAP Developer with German
6 luni
Foarte ușor
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Intai am avut interviu cu un tip din alta tara care nu s-a prezentat, trebuia sa fie interviu tehnic, m-a intrebat doar daca am lucrat cu ABAP ul si in 5 minute s-a concretizat cu ok ul lui.
Dupa 2 mailuri la HR si un apel telefonic, am fost informata ca defapt proiectul nu e semnat si trebuie sa astept sa se concretizeze proiectul. Buun, dupa 3 luni ma cauta si pe mine stimabila fata de la HR ca sa imi spuna ca s-a semnat proiectul si daca mai sunt interesata de pozitie, ulterior imi programeaza o discutie cu managerul de proiect. Mi s-a spus ca o sa fie o discutie despre proiect in care sa imi dea mai multe detalii, dar m-am trezit cu un interviu tehnic destul de detaliat de aproximativ 1 ora jumate. La sfarsit, managerul a parut foarte incantant si mi-a spus ca va reveni colega lui de la HR cat se poate de rapid.
Evident, nu s-a intamplat asta. Dupa alte 2 mailuri si un apel telefonic am ajuns fix in acelasi punct unde eram si cand am inceput recrutarea, adica nicaieri. Fata de la HR foarte scarbita si foarte dezgustata ca mi-am permis sa o deranjez din programul ei cu un telefon ca sa stiu si eu daca sunt sau nu acceptata, aparent este foarte dificil sa spuna "Nu te vrem".
Extrem de dezgustata de experienta cu aceasta companie, mizerabil departamentul de HR, absolut mizerabil. "Relatii umane", dar nu prea.

Intrebări și teste la interviu

Intrebari din SQL, OOP, programare procedurala si structuri de date.
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns