Junior Data Analyst in HR

Junior Data Analyst in HR
1 zi
Foarte ușor
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

A fost o experiență foarte urâtă. Aplicasem la pozitia respectivă prin octombrie... abia in dimineata zilei de 9 decembrie m-a sunat de la HR daca putem programa un interviu, mi-a povestit pe scurt despre companie, pozitie si beneficii, am decis sa programam un interviu cu managerul cu toate ca nu am fost incantata, in special de maximul salarial pe care erau dispusi sa il ofere pentru acea pozitie.... interviul a fost in aceasi zi dupa-masa desi am cerut pentru săptămâna viitoare sa fac si eu un research despre companie... am avut interviul dupa masa pe motiv ca vor ca saptamana viitoare deja sa aleaga pe cineva. Interviul in sine cu managera nu a fost cine stie ce, urat din partea ei mi s-a parut sa ma intrebe cum ma descurc cu banii acum fara sa lucrez dupa ce i-am raspuns cat as dori eu sa am salariul. Poate am cerut prea mult pentru ei, aia e dar tot nu consider ca o priveste pe ea sau ca are vreo legatura cu poziția cum imi gestionez eu acasa finanțele. Pozitia fiind una de junior ei totusi au explicat cum munca pentru acasta pozitie este facuta de cineva din india si se asteapta ca persoana care o vor angaja pe aceasta pozitie de junior sa faca independent ce faca omul din india plus ce este in general asignat unei pozitii de data analyst bineînțeles fara nici un suport cu exceptia persoanei din India care probabil nu mai vrea sa faca... nu am primit nici un raspuns/feedback de la ei asa ca toata experiența doar mi-a stricat o zi de vineri si mi-a pierdut timpul.

Intrebări și teste la interviu

Despre studii si experiența mea de pana atunci, despre ce imi doresc sa fac mai departe in cariera si despre asteptarile mele. Managera parea 100% inconpententa in poziția de leader si o persoana cu care nu iti doresti sa interactionezi in viata.
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns