Continental Romania

Timisoara
2 luni
Ușor
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Cateva discutii telefonice si 2 meeting-uri online, unul cu HR-ul si unul cu managerul responsabil pentru pozitia respectiva.

Experienta interviului a lasat de dorit, desi mi-a fost confirmat faptul ca raspunsul este unul pozitiv si vom continua cu ultima parte a procesului de recrutare (o vizita la fabrica din Timisoara, cunoasterea echipei si un assessment final), dupa ce am fost intrebat de disponibilitatea mea de a face aceasta vizita, urmand sa primesc datele concrete, nimeni nu mi-a mai scris nimic, a ramas totul in aer, ceea ce mi se pare total neprofesionist.

Am fost intrebat la fiecare apel telefonic si interviu online care sunt asteptarile salariale, desi le-am comunicat ferm de prima data si am fost deschis la negocieri, nu mi-a fost comunicat niciun interval de referinta din partea lor.

Foarte ciudat sa fii intrebat mereu care sunt asteptarile tale, fara nicio oferta sau negociere din partea lor, si mai ales partea de ghosting de care am avut parte la final, dupa ce mi-au confirmat ca totul este in regula. Nu recomand.

Intrebări și teste la interviu

Discutie libera cu managerul si HR-ul despre experientele anterioare si asteptari viitoare, nimic foarte tehnic, mai mult o discutie de cunoastere.
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns
Locked Search Contributions

Intră în cont pentru a vizualiza toate informațiile

Wallet Hub

Experiență neutră Experience neutral
Am refuzat oferta Offer refused
Răspuns primit Feedback received
Locked

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugam să intri în contul tău

Experience neutral Experiență neutră
Offer refused Am refuzat oferta