Junior Security Researcher

Junior Security Researcher
1 săptămână
Mediu
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Am fost contactat pentru a stabili data interviewului din partea echipei de HR. Am stabilit data impreuna si am primit emailul cu persoanele care vor participa.
Din nefericire niciuna dintre persoanele trecute in respectivul email ( persoane pe care le-am cautat preliminar interviewlui) nu si-au facut aparitia in call. In schimb am fost intampinat de 2 angajati ( vizibil plictisiti), care pe langa ca nu s-au prezentat nici mie nu mi-au oferit oportunitatea sa o fac. Astfel nici pana in ziua de astazi nu stiu cine sunt si cu ce se ocupa.
Sunt convins ca nu au citit CV-ul pe care l-am trimis intrebandu-ma lucruri care nu se regaseau sub nici o forma in CV.
Nu a existat nici o secunda dorinta de a face interviewul mai placut ci mai mult au parut ca vor sa se termine mai repede.
Intrebarile erau puse in asa fel incat sa te gandesti ce au vrut sa zica si dupa sa raspunzi, practic sa te incurce mai mult decat sa iti verifice cunostintele.
Nu stiu de ce aveam o parere asa buna despre ei dar inainte de acest interview era angajatorul mult visat... acum nici sa mi se ofere un post nu as lucra cu ei.
Daca nu stii sa raspunzi ii bufneste rasul. La final i-am intrebat ce fac ei in respectivul departament si raspunsul a fost "cam de toate" fara prea multe explicatii. Am finalizat interview-ul intr-o nota foarte negativa cand s-au dat de gol ca nu voi primi nici un raspuns.
Lipsa acuta de profesionalism si indranesc sa spun si de respect fata de cel intervievat.

Intrebări și teste la interviu

Code Review (C++, Python)
Nume de registri Windows
Modalitati de Obfuscare
Arhitectura hardware
Teorie programare
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns