Junior Software Embedded Developer

Experiență pozitivă Experience positive
Am acceptat oferta Offer accepted
Răspuns primit Feedback received

Cum a decurs interviul?

Procesul de recrutare a fost foarte relaxant desfasurat in 3 etape.

In primul rand am fost contactat telefonic de HR-ul Junior al companiei care mi-a transmis un vibe super pozitiv, prezentandu-mi detalii despre companie si pozitia aleasa. Apoi am sustinut un test tehnic online, in urma acestuia am avut un feedback pozitiv urmand sa programez interviul tehnic.

Interviul tehnic a fost foarte interactiv si placut, creeand o amosfera relaxanta si pozitiva , intervievatorii au fost foarte faini, dand dovata de profesionalism , ajutandu-ma sa scap de toate emotiile, ceea ce m-a facut sa prind incredere in mine si sa stapanesc rezolvarile tehnice.

Am trecut mai departe la discutia HR, discutia a fost una relaxanta de cunoastere, in care m-am prezentat si mi s-au prezentat beneficiile companiei si detalii despre aceasta.

Intrebări și teste la interviu

La Interviul tehnic au fost intrebari de cunostinte de baza despre pointeri, structuri, uniuni, macrouri, o problema de algoritm care sa calculeze puterea lui 2.

La interviul HR au fost intrebari pe baza CV-ului, experienta profesionala si intrebari precum cum as reactiona in anumite situatii, de exemplu cum as reactiona daca un coleg insista cu anumite glume mai putin placute fata de mine.
Experience positive Experiență pozitivă
Offer accepted Am acceptat oferta