Nu mai stiu

Nu mai stiu
2 zile
Dificil
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Cele de la HR sunt total nepregatite. Am fost recomandata intern pentru o pozitie pe italiana (nu mai stiu despre ce era vorba) si am fost sunata fix a doua zi. Pozitia pentru care fusesem recomandata deja se ocupase si mi-au propus altceva. In orice caz, era o pozitie foarte tehnica si din prima am intrebat daca ei ma considera pregatita. Mi-au spus cu toata increderea ca da. Am primit pe mail un fel de powerpoint cu niste scheme si mi-au spus sa trec prin el pentru a putea raspunde la intrebarile de la interviu. Deja mi se parea dubios.

Intrebări și teste la interviu

Din primele 5 minute mi-am dat seama ca nu sunt potrivita. M-au pus sa desenez o retea de comunicatii (whatever, nici nu mai stiu daca asa se numea). Eu am terminat Litere :))))))) Niciodata nu m-am simtit mai proasta ca la acel interviu. Am dat interviul cu doi baieti care si-au dat si ei seama ca nu aveam ce cauta acolo, dar au tinut neaparat sa ducem pana la capat interviul (aveau 30 de minute rezervate in calendar...deh...doar nu aveau sa se apuce de treaba inapoi, nu?)
Evident ca nici nu am mai primit un feedback (in ciuda asigurarilor tipei de la HR ca il voi primi indiferent de natura lui).
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns