Operator analiza si introudcere date

Ultra Tech Group (LexNavigator)

Iasi
Operator analiza si introudcere date
2 zile
Ușor
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Ambele interviurile au fost sustinute pe whatsapp din cauza situatiei actuale. La primul interviu am fost sunata cu o jumatate de ora mai tarziu, iar initiam am crezut ca nu voi mai fi sunata deloc. Primul interviu a decurs destul de rapid, acesta fiind format din niste intrebari care iti scot in evidenta abilitatiile de comunicare (irelevante dupa parerea mea pentru postul respectiv). La al doilea interviu mi s-a spus faptul ca sunt mai potrivita pentru postul lor de relatii cu clinetii, iar intrebarile primite au fost diverse situatii in care trebuia sa exemplifici cu un exemplu din viata ta. Mi s-a spus ca peste 3 zile voi primi un raspuns, dar nu am mai fost contactata niciodata. Lipsa de profesionalism.

Intrebări și teste la interviu

La primul interviu a trebui sa imi folosesc puterea de convingere pentru a vinde un pix, apoi a trebui sa vorbesc timp de 3 minute despre un subiect la alegere, iar la final a trebuit sa numar descrescator incepand de la 200 din 7 in 7. La al doilea interviu mi s-au pus intrebari la care trebuia sa raspund cu exemple din viata reala (ex. o situatie in care ai intampinat ceva neasteptat, o situatie in care ai folosit ideea unui coleg etc.). Am mai fost intrebata si ce parere am despre a lucra ore suplimentare si despre o perioada de proba de 3 luni. Nu am primit nici o intrebare legata de firma respectiva, deci research-ul despre ei este o pierdere de timp.
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns