Infosys Consulting

Bucuresti
5 zile
Dificil
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Am ramas total dezamagita de felul in care a decurs interviul. Am aplicat pentru un post pe limba germana. Tipa de la recrutare mi-a zis ca va fi mai mult o discutie libera.
Initial in interviu a intrat un domn mai in varsta si inca un baiat la vreo 30 de ani.
A inceput in engleza in prima faza cu intrebari destul de ciudate (ce urasti la managerul tau, ce parere ai de colegii tai etc). Domnul in varsta vorbea la niste casti de la telefon si efectiv vorbea cu buzele lipite de microfon. Trebuia sa fiu foarte atenta la fiecare cuvant ca sa pot intelege ce doreste sa ma intrebe.
Ulterior a intrat si un TL din Germania. M-am prezentat pentru inceput si l-am intrebat daca doreste sa imi prezint actualul loc de munca etc. Raspunsul lui a fost foarte sec “NU”. Dupa aia mi-a trimit un articol din ziar si mi-a cerut sa ii spun ce vrea sa spuna textul respectiv si sa caut pentru anumiti termeni o alta denumire in limba germana. Mi s-a parut destul de ciudat. Interviul a luat sfarsit dupa ce tot domnul din Germania mi-a dat o dictare.
Am ramas tota dezamagita. Pe parcursul interviului m-am simtit ca in scoala primara cand urma sa dau un test. Domnii nu au incercat in niciun moment sa empatizeze. Mi s-au parut foarte crispati.
A fost cea mai urata experienta de pana acum.

Intrebări și teste la interviu

Intrebari care nu au legatura cu postul pentru care candidezi!!!
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns
Locked Search Contributions

Intră în cont pentru a vizualiza toate informațiile

HP Inc.

Experiență pozitivă Experience positive
Am acceptat oferta Offer accepted
Răspuns primit Feedback received
Locked

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugam să intri în contul tău

Experience positive Experiență pozitivă
Offer accepted Am acceptat oferta