Raiffeisen Hightech Academy

Raiffeisen Hightech Academy
2 săptămâni
Dificil
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Test online cu intrebari care depasesc complet nivelul unui potential intern...Am programat interviul pentru o anumita data, notand-o in timpul apelului si intreband iar la final ca sa ma asigur ca am auzit bine, avand inca o persoana langa mine care auzise si ea la fel. Am intrat la data si ora stabilita, nu era nimeni...am insistat telefonic si mi s-a transmis ca eram programat pentru o alta data care deja trecuse si ca trebuia sa ma uit in email ( in email nu era in final nimic recunoscandu-si si persoana de la HR greseala )...nu avea cum sa fie data respectiva pentru ca eu cerusem acea zi si mi se spusese ca e ocupata toata ziua
Nicio problema, am intrebat cand putem reprograma si mi s-a raspuns sec si evaziv ca nu se poate reprograma ca se terminase fix in ziua aia perioada de recrutare....erori mari din partea HR istei din toate punctele de vedere si probabil nu a vrut sa si le asume ca sa nu aiba ea probleme ( nu vad ce probleme ar fi putut avea ), sunt convins ca se puteau gasi 30 minute in care sa mi se acorde si mie...neplacuta experienta, nu am mai patit asa ceva

Intrebări și teste la interviu

Strict la testul online sunt 40 intrebari din diverse domenii: HTML, CSS, Javascript, SQL, Business Analyst ( dumnezeu stie de ce sunt 10 intrebari despre asta pentru un potential intern pe aceasta tema ), intrebari de baza despre internet si protocoale
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns