Recruiter for International Clients

Recruiter for International Clients
1 zi
Foarte ușor
Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Voi face un mic rezumat ca sa puteti intelege cum este tratat un candidat. Am aplicat la pozitia lor pe linkedin si lucrurile au decurs asa:
- 11 oct am primit un mesaj de la o d-soara si m-a rugat ca, inainte de a stabili o discutie, sa raspund la cateva intrebari scurte (salariu dorit, disponibilitate, etc). I-am raspuns in cateva minute la toate intrebatile.
-17 oct a revenit cu un mesaj pentru a stabili o discutie. Am intrebat cand putem stabili discutia si…nimic.
-i-am retrimis un mesaj pe 18 oct si, din nou, nu am primit un raspuns.
-am mai trimis un mesaj pe 20 oct si, minune, am primit un raspuns. Am stabilit discutia pentru aceeasi zi. (discutie basic despre experienta mea si, bonus, d-soara a avut camera oprita). Mi-a spus ca in urmatoarea zi o sa am o a 2 a discutie cu una dintre colegele ei din echipa de recrutare si ca urma sa revina, in aceeasi zi, cu un mesaj pentru a stabili ora. Nu am mai primit acel mesaj.
-24 oct i-am trimis mesaj dar l-a ignorat
-3 3 noiembrie am trimis un alt mesaj, si acesta ignorat

Intrebări și teste la interviu

Discutia a fost cu o d-soara care face parte din echipa de sourcing din India. Mi-a oferit cateva informatii despre companie si, ulterior, am discutat foar despre experienta mea profesionala. Din pacate nu a putut sa imi ofere raspunsuri la intrebarile pe care le-am avut.
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns