ACCOUNT MANAGER B2B - HR DESIGN CONSULTING

ACCOUNT MANAGER B2B

Publicat 29.04.2024 | Expiră 13.06.2024
Aplică

Descriere job

Îți place să îți atingi obiectivele, să urmezi strategii și să știi să identifici nevoile clienților tăi?

HR Design recrutează un Account Manager B2B pentru o companie cu o istorie de 30 de ani în construcția de piscine și echipare centre wellness, cu soluții complete pentru clienții săi, de la consultanță în dezvoltarea proiectului până la implementare și suport post-vânzări, din București sau Ilfov!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:

* să fii proactiv în comunicare și în acțiunile tale

* să te preocupe atingerea rezultatelor în munca pe care o faci

* să îți placă să înveți și să aplici feedback-ul pe care îl primești

* să urmezi pașii de proces și să obții rezultatele bugetate

* să ai carnet de conducere categoria B

Competențele cheie pe care le căutăm:

* ai experiență demonstrată de 3-4 ani în vânzări B2B, de preferat în domeniul vânzărilor consultative către birouri de arhitectură sau arhitecți, companii de dezvoltare imobiliară, hoteluri și complexe de sport, sănătate și agrement

* ai cunoștințe de operare pe calculator (programe de tip CRM) și limba engleză la un nivel mediu

Reprezintă un avantaj dacă ai studii superioare/master finalizate (Facultatea de Construcții și Instalații, Politehnică).

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:

1. Te ocupi cu vânzarea consultativă B2B (directă sau indirectă) a produselor companiei (piscine, spa-uri și soluții de wellness) în special către companii de arhitectură, construcții, hoteluri și complexe de sport și sănătate; înțelegi cerințele specifice ale acestor tipuri de clienți B2B și propui soluții/echipamente adecvate
  2. Administrezi baza de date privitoare la clienți și oferte, și menții "la zi" istoricul de vânzări
  3. Îndeplinești și depășești obiectivele de vânzări și indicatorii de performanță atribuiți în conformitate cu strategia firmei
  4. Realizezi și susții prezentări de vânzări la clienți și gestionezi întregul proces de vânzare a produselor din portofoliu
  5. Rămâi principalul interlocutor pentru client și pe parcursul implementării proiectelor, până la predarea acestuia către client
  6. Ești prezent în mod regulat în show-room-ul companiei și participi la evenimente de networking, târguri, expoziții locale și internaționale

Dacă nu mai stai pe gânduri, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@hrdesignconsulting.ro pentru a intra în procesul de selecție.

Pentru mai multe informații despre prelucrarea datelor personale în cadrul procesului de recrutare, vă rugăm să consultați informarea disponibilă pe site-ul nostru la adresa: https://www.hrdesignconsulting.ro/gdpr/informare-prelucrare-date-pentru-recrutare-personal/

Criterii job

Angajat Medium level (2-5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Bucuresti