Arhitect Senior - București - HR DESIGN CONSULTING

Arhitect Senior - București

Publicat 15.04.2024 | Expiră 05.06.2024
Aplică

Descriere job

Te consideri un profesionist pasionat și dornic să te implici în proiectarea stațiilor de benzină și a construcțiilor industriale?

HR Design recrutează pentru clientul său - o companie renumită în domeniul proiectării industriale și managementului de proiect al lucrărilor de construcții-montaj pentru distribuția de carburanți convenționali și alternativi, din București - un Arhitect Senior!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:

* să ai studii superioare de profil

* să îți placă să lucrezi cu cifre și informații specifice

* să respecți procedurile de lucru

* să te preocupe atingerea rezultatelor în munca pe care o faci

* să ai cunoștințe de operare pe calculator (suita MS Office) și în AutoCAD

* să ai carnet de conducere categoria B și disponibilitate de deplasare pe șantier

Competențele cheie pe care le căutăm:

* ai minim 5 ani experiență în poziția de arhitect cu drept de semnătură

* cunoști bine noțiunile de proiectare, normativele tehnice și legislația specifică în vigoare, înțelegi elementele de arhitectură, modul și etapele în care se execută lucrările, pentru a putea stabili soluțiile tehnico-economice optime și pentru a putea optimiza procesul de proiectare

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:

1/ comunici cu clienții în vederea definirii temei de proiectare și pe tot parcursul proiectului

2/ coordonezi activitatea de concepție a designului general în activitatea de proiectare și execuție a elementelor de construcție și asigură punerea de acord a obiectivelor ce constituie tema de proiectare cu planul urbanistic general

3/ întocmești și semnezi documentațiile care țin de specificul firmei pentru toate fazele de proiectare (concept, D.T.A.D., D.T.A.C, P.T.+D.E.) și pentru autorizațiile de funcționare: proiectare conceptuală, întocmirea părților scrise și desenate conform normativelor tehnice și a legislației în vigoare și te implici activ în coordonarea tuturor proiectelor pe specialități și a fazelor determinante, în șantier

4/ urmărești execuția lucrărilor în baza documentației elaborate și oferi suport tehnic constructorului pe perioada de execuție în vederea asigurării cerințelor minime de calitate conform programului de control al calității execuției

5/ participi, în cazul în care este nevoie, la antemăsurători și măsurători pentru relevare a construcțiilor existente și a terenurilor, precum și la verificarea pe șantier a cotelor și dimensiunilor de execuție

6/ reprezinți societatea în relațiile cu autoritățile municipale, județene și celor care se ocupă de avizele și acordurile necesare în proiectele pe care le coordonezi

Dacă nu mai stai pe gânduri, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@hrdesignconsulting.ro pentru a intra în procesul de selecție.

Pentru mai multe informații despre prelucrarea datelor personale în cadrul procesului de recrutare, vă rugăm să consultați informarea disponibilă pe site-ul nostru la adresa: https://www.hrdesignconsulting.ro/gdpr/informare-prelucrare-date-pentru-recrutare-personal/

Criterii job

Tip job Full-time