Asistent de farmacie - Bucuresti, Ilfov - Catena

Asistent de farmacie - Bucuresti, Ilfov

Publicat 12.04.2024 | Expiră 27.05.2024
Aplică

Descriere job

Super echipa noastră este în continuă creștere și are nevoie de Asistenți Farmaciști. Sperăm ca tu să fii unul dintre viitorii noștri colegi!

Ce presupune rolul:

• să îți facă plăcere să discuți cu pacienții, să îi consiliezi și să vii cu recomandări în funcție de nevoile lor;
  • să îi informezi corect și clar despre modul de utilizare a medicamentelor și potențialelor riscuri sau efecte adverse;
  • să administrezi stocurile și să urmărești termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice;
  • să participi la recepția cantitativă și calitativă a medicamentelor din farmacie;
  • și să zâmbești, căci asta facem noi în echipa Fildas Catena Grup, în timp ce ne ocupăm împreună de cele mai frumoase proiecte J

Te potrivești rolului dacă:

• esti empatic și îți dorești să îi ajuți pe toți cei care calcă pragul farmaciei tale;
  • te bazezi pe comunicare și respect în relația cu pacienții și colegii tăi:
  • ai studii de specialitate (Școala Postliceală de Asistenți de Farmacie) și Certificat de membru;
  • cu sau fără experiență, ești o persoană deschisă și dornică să învețe continuu în meseria sa.

Putem să îți oferim:

• pachet salarial motivant (salariu de bază, tichete de masă și bonusuri)
  • prime cu ocazia Sărbătorilor de Paște și Crăciun;
  • posibilitatea de a face parte din cel mai mare club polisportiv din România al unei companii private – Catena Racing Team;
  • decontarea cotizației și asigurării malpraxis;
  • sprijin financiar în caz de probleme de sănătate;
  • un mediu de lucru în care meseria ta este apreciată și respectată.

Credem cu tărie că profesia de Farmacist este una nobilă și are un rol cheie în menținerea sănătății semenilor noștri. Fii parte din cea mai inimoasă echipă!

Catena

Catena

4 anunțuri active

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Medium level (2-5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Bucuresti