Asistent vanzari electronice si electrocasnice - Adecco Romania

Asistent vanzari electronice si electrocasnice

Publicat 22.04.2024 | Expiră 17.06.2024

Descriere job

Client Description:

Adecco Resurse Umane angajeaza asistent vanzari electronice si electrocasnice pentru un Hypermarket din Timisoara.

Responsibilities:

Responsabilități:

  • Oferirea de asistență clienților în alegerea produselor electronice și electrocasnice potrivite nevoilor lor;
  • Prezentarea caracteristicilor și beneficiilor produselor într-un mod clar și concis;
  • Consilierea clienților în legătură cu întrebări tehnice și funcționalități ale produselor;
  • Întocmirea și gestionarea documentelor de vânzare;
  • Menținerea unui mediu de lucru curat și organizat în zona de vânzări;
  • Colaborarea strânsă cu echipa de vânzări pentru atingerea obiectivelor comune.

Candidate Profile:

Cerințe:

  • Experiență anterioară în vânzări sau într-un rol similar este un avantaj;
  • Cunoștințe solide în domeniul electronicii și electrocasnicelor;
  • Abilități excelente de comunicare și negociere;
  • Orientare către clienți și abilitatea de a oferi servicii de calitate;
  • Atenție la detalii și capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic;
  • Flexibilitate în program și disponibilitate pentru a lucra în weekend-uri și sărbători;
  • Abilități bune de organizare și gestionare a timpului;
  • Limba română fluentă, atât în vorbire, cât și în scris.

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și plin de provocări;
  • Posibilitatea de a dezvolta abilități de vânzare și de a învăța despre cele mai noi tehnologii;
  • Program flexibil, care permite echilibrul între viața personală și profesională;
  • Oferim training și suport constant pentru a te ajuta să îți atingi obiectivele;
  • Tichete de 35 ron / zi
  • 30 % spor de weekend
  • Oportunități de avansare în cadrul companiei.

Adecco Romania

52 anunțuri active

3.87

151 evaluări

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Entry level (< 2 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Timisoara