Business Developer - Adecco Romania

Business Developer

Publicat 12.03.2024 | Expiră 13.06.2024

Descriere job

Client Description:

Adecco Permanent Placement cauta pentru clientul sau o companie specializata in sisteme de supraveghere din Sibiu, un Business Developer care sa-si desfasoare activitatea pe zona de Sud a Romaniei.

Responsibilities:

Obiectivele postului

Realizarea planului de vanzari prin vanzarea directa de produse / servicii in zona alocata

Identificarea de noi clienti

Cresterea cotei de piata a produselor / serviciilor

Realizeaza planul zilnic de vanzari

Prezinta si promoveaza direct produsele / serviciile prin realizarea de oferte pentru clientii potentiali si cei existenti

Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor / serviciilor in zona in care actioneaza

Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora

Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti

Urmareste incasarea comenzilor si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amanari de plata pentru clientii fideli

Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii acestuia in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal

Candidate Profile:

Specificatiile postului

Nivelul de studii - Minimum studii medii – bacalaureat, eventual studii superioare

Permis de conducere Categoria B

Competentele postului

Buna cunoastere a pietei de produse similare

Abilitati de comunicare

Atitudine pozitiva si persuasiune

Rezistenta la efort si stres

Adecco Romania

Adecco Romania

59 anunțuri active

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Entry level (< 2 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Craiova