Business Development Manager - Consolight Com SRL

Publicat 18.04.2024 | Expiră 02.06.2024
Aplică

Descriere job

Colegul nostru este:

• Studii superioare- profil tehnic (Automatizari, Electrotehnica, Energetica, Instalatii electrice, Inginerie electrica) reprezinta un avantaj;
  • Experienţă în domeniul materialelor electrice;
  • Experienta indezvoltare de proiecte,vanzari dе minim 5 ani;
  • Experienta pe un post similar dе minim 3 ani;
  • Abilitati dе comunicare, relationare, prezentare si negociere;
  • Abilitati dе identificare rapida a potentialului clientilor si dezvoltarea colaborarii;
  • Persoana proactiva, dinamica, orientata spre rezultate;
  • Cunostinte solide dе utilizare MS Office(Excel Power Point, Outlook)
  • Permis auto categoria B

Colegul nostru va face:

• Identifica si capitalizeaza oportunitatile de afaceri din segmentele de piata strategice((Rezidential, Constructii si Mentenanta Industriala, Sanatate, Agricultura, Invatamant, Cablare Structurata, Infrastructura, Lucrari Publice, BMS, etc)
  • Identifica si dezvolta relatii de colaborare cu persoanele de decizie din domeniile sus mentionate
  • Prospecteaza piata constructiilor in vederea identificarii proiectelor noi
  • Colaboreaza cu departamentul financiar pentru stabilirea bonitatii financiare a clientilor
  • Colaboreaza cu managerii de filiala, cu reprezentantii departamentelor Vanzari, Tehnic & Ofertare pentru valorificarea tuturor oportunitatilor si pentru maximizarea nivelului serviciilor oferite Clientilor
  • Dezvolta relatii de colaborare, prezinta si sustine solutiile CONSOLIGHT la investitori, arhitecti, antreprenori, firmele de constructii si instalatii
  • Negociaza conditiile contractuale(daca acestea nu exista) sau /si se asigura de respectarea acestora
  • Colaboreaza cu furnizorii strategici pentru oferirea de solutii complete si complexe
  • Ofera suport clientilor pe parcursul derularii contractului
  • Se asigura de PIF a proiectului
  • Intocmeste rapoarte de activitate
  • Actualizeaza baza de date a proiectelor
  • Urmareste proiectul pana la final si este direct responsabil de mentinerea relatiilor cu partenerii de afaceri

Consolight Com SRL

Consolight Com SRL

6 anunțuri active

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Senior level (> 5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Bucuresti, Timisoara, Brasov, Iasi