CORPORATE CREDIT ANALYST - First Bank

CORPORATE CREDIT ANALYST

Publicat 16.04.2024 | Expiră 17.05.2024

Descriere job

În First Bank, obiectivul nostru este să oferim cele mai bune soluții financiare, susținute de tehnologie, personalizate de oameni.

Hai în echipa noastră in rolul de Corporate Credit Analyst!

Responsabilitati:

  • Mentinerea legaturii cu Clientii Corporate in vederea culegerii informatiilor necesare intocmirii dosarului de analiza de credit;
  • Colaborarea cu Clientii Corporate pentru tranzactiile care nu implica negociere;
  • Colaborarea cu companiile de evaluare, de asigurare si de supraveghere care intervin pe parcursul derularii tranzactiilor cu Clientii Corporate;
  • Realizarea de analize financiare detaliate pentru Clientii Corporate;
  • Procesarea situatiilor financiare primite de la clienti in sistemele bancii.

Cerinte:

  • Studii superioare economice finalizate;
  • Experienta de minim 2 ani in analiza financiara - clienti IMM sau Corporate
  • Cunostinte de nivel avansat in domeniul economic-financiar;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat, inclusiv a limbajului de specialitate;
  • Abilitati excelente de relationare, comunicare si organizare;
  • Spirit de echipa, atitudine pozitiva;
  • Gandire analitica, persoana organizata;
  • Gestionarea si prioritizarea in mod eficient a sarcinilor de lucru.

Daca și tu crezi în The American Way, hai să ne cunoaștem!

First Bank

First Bank

17 anunțuri active

3.21

132 evaluări

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Medium level (2-5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Bucuresti