Inginer Ofertare - Evolve Today

Inginer Ofertare

Publicat 30.04.2024 | Expiră 14.06.2024

Descriere job

Pentru partenerul nostru, o companie italiana cu traditie ce produce si comercializeaza echipamente si solutii integrate pentru masurarea consumului de apa si energie termica, căutăm un Inginer Ofertare care sa se alăture echipei din București.

Compania se remarca prin peste 30 de ani de experiență in proiectarea, producția și distribuția unei game variate de echipamente si soluții pentru contorizarea apei si caldurii, fiind un brand recunoscut la nivel european pentru calitatea produselor sale si inovarea continua.

Activitatea se desfasoara de la sediul partenerului nostru situat în Sectorul 5, in apropiere de MAM Bricolaj.

Responsabilitati

  • Întocmirea ofertelor tehnice si comerciale si trimiterea acestora catre clienți;
  • Urmarirea livrării comenzilor si comunicarea cu clienții pentru soluționarea diferitelor aspectelor legate de onorarea comenzii;
  • Menținerea relațiilor cu clienții existenți și oferirea de informații suplimentare cu privire la produsele si soluțiile din portofoliu;
  • Întocmirea documentației necesare pentru participarea la licitații;
  • Întocmirea de caiete de sarcini si propunerea de soluții in concordanță;
  • Ocazional, efectuare de vizite la sediul clientilor pentru a prezenta noile produse si soluții

Cerințe:

  • Studii superioare tehnice finalizate in domeniul Instalatiilor, Energetic, Telecomunicatiilor, Electronica, Electrotehnica sau alte domenii conexe;
  • Experiența de cel puțin 1 + an in domeniul ofertarii tehnice;
  • Cunostinte foarte bune Microsoft Office;
  • Bune abilități de relaționare si comunicare;
  • Excelente abilitati de planificare, organizare si atenție la detalii;
  • Limba engleza - nivel conversational.

Beneficii:

  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei.
  • Lucrul într-un mediu stabil.
  • Tichete de masa
  • Integrare reală și vizibilă, cu toate produsele proiectate și realizate în fabricile partenerului nostru.
Evolve Today

19 anunțuri active

5.00

1 evaluare

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Entry level (< 2 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Bucuresti
Limbi străine Engleză