Inginer Vanzari - Consolight Com SRL

Inginer Vanzari

Publicat 18.04.2024 | Expiră 02.06.2024

Descriere job

Candidatul Ideal

  • Absolvent(a) de studii superioare profil tehnic;
  • Minimum 3 ani experienta in vanzari de produse (nonfood) / servicii in industria materialelor electrice / sanitare / constructii / domeniu conex (reprezinta un avantaj important);
  • Ai cunostinte tehnice in domeniul electric (reprezinta un avantaj);
  • Detii permis de conducere categoria B;
  • Ai abilitati de lucru in pachetul Mc Office si experienta de lucru cu sistem tip ERP, CRM, BI;
  • Ti se spune des ca ai aptitudini excelente de comunicare, persuasiune;
  • Manifesti maturitate, integritate si profesionalism.

RESPONSABILITATI:

  • Dezvolti si gestionezi portofoliului de clienti, asigurand indeplinirea obiectivelor de vanzari lunare / semestriale stabilite de catre companie;
  • Gestionezi intregul proces de vanzare, fiind responsabil/a de realizarea volumelor de vanzari si stabilirea relatiilor de parteneriat cu toti clientii, respectand standardele si politicile companiei;
  • Urmaresti si respecti procedurile si instructiunile la nivel de companie;
  • Consiliezi, informezi si gestionezi relatia comerciala cu clientii existenti;
  • Promovezi produsele si serviciile companiei prin vanzari directe si dezvoltarea unei bune imagini in piata;
  • Te asiguri de intocmirea si prelungirea la timp a contractelor comerciale cu clientii si de respectarea conditiilor contractuale: termene de plata, scadente, ridicarea la timp a instrumentelor de plata.

BENEFICII:

  • Pachet salarial motivant;
  • Bonusuri in functie de realizarea targetului;
  • Asigurare medicala privata;
  • Tichete de masa;
  • Vinerea program de lucru scurt;
  • Welcome coffee;
  • Traininguri profesionale (ex. de produs, etc);
Consolight Com SRL

6 anunțuri active

2.34

32 evaluări

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Medium level (2-5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Bucuresti