IT Specialist - Iași - HR DESIGN CONSULTING

IT Specialist - Iași

Publicat 15.04.2024 | Expiră 09.07.2024
Aplică

Descriere job

Ești organizat/ă, atent/ă la detalii și îți place să lucrezi cu hardware și software IT?

HR Design recrutează pentru clientul său - o companie reprezentativă din industria retail, cu magazine de vânzare de produse premium în Iași - un IT Specialist!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:

*să ai studii superioare și să cunoști domeniul IT

*să fii proactiv în identificarea și rezolvarea problemelor care pot apare în munca ta

*să te concentrezi pe task-urile de făcut, astfel încât sa le rezolvi repede și bine

*să cauți întotdeauna metode mai bune de a-ți face treaba și să îi instruiești și pe ceilalți ce să facă

*să ai cunoștințe de limba engleză la nivel mediu și operare pe calculator la nivel avansat

Experiența anterioară în activități de gestiune echipamente și software IT, constituie un avantaj.

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:

1. te asiguri de îndeplinirea necesarului de echipamente IT în sediile companiei (calculatoare, imprimante, telefoane, cabluri, mouse etc.)
  2. te ocupi cu instalarea de software (inclusiv Microsoft Windows, Microsoft Office etc.) și buna funcționalitate a acestora
  3. asiguri suport IT și rezolvi probleme punctuale în toate centrele din Iași (2+)
  4. ții legătura și optimizezi activitățile cu furnizorii externi de mentenanță site, SEO, rețea IT etc. (acolo unde există)
  5. păstrezi caracterul confidențial al informațiilor la care ai acces pe parcursul desfășurării activității atât în cadrul companiei cât și în relația directă cu terții

Dacă nu mai stai pe gânduri, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@hrdesignconsulting.ro pentru a intra în procesul de selecție.

Pentru mai multe informații despre prelucrarea datelor personale în cadrul procesului de recrutare, vă rugăm să consultați informarea disponibilă pe site-ul nostru la adresa: https://www.hrdesignconsulting.ro/gdpr/informare-prelucrare-date-pentru-recrutare-personal/

Criterii job

Tip job Full-time