Key Account Manager - Ilfov - HR DESIGN CONSULTING

Key Account Manager - Ilfov

Publicat 23.04.2024 | Expiră 07.06.2024
Aplică

Descriere job

Ești un profesionist motivat cu pasiune pentru vânzări și managementul clienților cheie?

HR Design recrutează pentru clientul său - unul dintre cei mai serioși producători și furnizori a unei game variate de ambalaje din PET și PE, destinate produselor alimentare, farmaceutice, cosmetice, chimice și detergenți, din Județul Ilfov - un Key Account Manager!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:

* să ai studii superioare de profil tehnic sau economic (Administrarea Afacerilor, Marketing, Inginerie sau domeniu similar)

* să fii concentrat pe atingerea obiectivelor și să urmărești performanța/atingerea cifrelor de vânzări

* să ai abilitatea de a lucra independent, de a-ți prioritiza sarcinile și de a gestiona mai multe proiecte simultan

* să cunoști limba Engleză la nivel mediu (cel puțin)

* să cunoști programe de management al relațiilor cu clienții (CRM), sisteme ERP și Microsoft Office Suite

* să ai carnet de conducere categoria B și disponibilitate de a călători în funcție de nevoile afacerii

Competențele cheie pe care le căutăm:

* experiență dovedită în managementul conturilor cheie, dezvoltarea afacerilor sau vânzări în cadrul industriei manufacturiere, preferabil în domeniul plasticelor sau materialelor conexe

* succes demonstrat în construirea și menținerea relațiilor cu clienții cheie, atingerea obiectivelor de vânzări și creșterea veniturilor

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:

1/ dezvolți și menții relații solide cu conturile cheie, acționând ca principal punct de contact pentru toate întrebările și activitățile legate de afaceri, ale acestora

2/ înțelegi nevoile, preferințele și obiectivele clienților și aliniezi produsele și serviciile companiei pentru a satisface eficient cerințele acestora

3/ asiguri livrarea întocmai și la timp a produselor și serviciilor companiei

4/ colaborezi cu echipele interne, inclusiv financiar-contabil, producție și logistică, pentru a asigura executarea fără probleme a comenzilor și proiectelor pentru clienți

5/ analizezi datele de vânzări, previziunile și feedback-ul clienților pentru a urmări performanța în raport cu obiectivele și pentru a dezvolta planuri de acțiune pentru a atinge obiectivele de vânzări (exemplu: progresul comenzilor clienților și previziunile îndeplinirii acestor comenzi pe termen scurt și mediu etc.)

6/ participi (împreună cu Business Developer) încă din etapa de negociere a contractelor, acordurilor de preț și termenelor de vânzare pentru a maximiza rentabilitatea, în timp ce se îndeplinesc așteptările clienților și obiectivele companiei

7/ urmărești bugetele clienților, negociezi reînnoirea contractelor sau achiziția de noi servicii (în colaborare cu Business Developer)

8/ pregătești și prezinți rapoarte, propuneri și evaluări de afaceri pentru clienți și conducerea companiei, evidențiind propunerile de valoare, indicatorii de performanță și strategiile de creștere

Dacă nu mai stai pe gânduri, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@hrdesignconsulting.ro pentru a intra în procesul de selecție.

Pentru mai multe informații despre prelucrarea datelor personale în cadrul procesului de recrutare, vă rugăm să consultați informarea disponibilă pe site-ul nostru la adresa: https://www.hrdesignconsulting.ro/gdpr/informare-prelucrare-date-pentru-recrutare-personal/

Criterii job

Angajat Senior level (> 5 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Ilfov