Manager Calitate - Ilfov - HR DESIGN CONSULTING

Manager Calitate - Ilfov

Publicat 23.04.2024 | Expiră 07.06.2024
Aplică

Descriere job

Ești un profesionist dedicat calității, cu o pasiune pentru îmbunătățirea continuă și asigurarea satisfacției clienților?

HR Design recrutează pentru clientul său - unul dintre cei mai serioși producători și furnizori a unei game variate de ambalaje din PET și PE, destinate produselor alimentare, farmaceutice, cosmetice, chimice și detergenți, din Județul Ilfov - un Manager Calitate!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:

* să ai studii superioare de profil tehnic (Inginerie sau Managementul Calității)

* să identifici soluțiile de evitare și eliminare a problemelor care apar pe parcurs

* să respecți procedurile de lucru și să obții rezultatele bugetate

* să cunoști limba Engleză la nivel mediu (cel puțin)

* să cunoști sistemele de management al calității (QMS), sisteme ERP și Microsoft Office Suite

Competențele cheie pe care le căutăm:

* experiență dovedită în domeniul managementului calității sau al asigurării calității în industria manufacturieră, cu accent pe plastic sau materiale conexe

* cunoștințe solide în domeniul principiilor, metodologiilor și instrumentelor de management al calității

* experiență în domeniul auditului calității, inspecțiilor și proceselor de acțiune corectivă, cu un istoric de îmbunătățire continuă și atingerea obiectivelor de calitate

* cunoștințe despre standardele și reglementările de calitate relevante, cum ar fi ISO 9001, constituie un avantaj

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:

1/ dezvolți și implementezi un sistem comprehensiv de management al calității pentru a asigura conformitatea cu standardele ISO, cerințele clienților și regulamentele legale

2/ stabilești și menții procedurile de control al calității, protocoalele de inspecție și metodologiile de testare pentru a monitoriza calitatea produselor pe parcursul procesului de producție

3/ conduci o echipă de profesioniști în asigurarea calității, oferind îndrumare, instruire și suport pentru a asigura respectarea constantă a standardelor de calitate și a celor mai bune practici

4/ efectuezi audituri și inspecții regulate ale facilităților de producție, echipamentelor și proceselor pentru a identifica domenii de îmbunătățire și a preveni neconformitățile

5/ investighezi reclamațiile clienților, incidentele de calitate și produsele neconforme și implementarea acțiunilor corective și preventive pentru a aborda cauzele de bază și a preveni recurența

6/ colaborezi cu echipele inter-funcționale, inclusiv producție, inginerie/tehnic și lanțul de aprovizionare, pentru a implementa inițiative de îmbunătățire a calității și a rezolva problemele legate de calitate

7/ monitorizezi indicatorii cheie de performanță (KPI) și metricii pentru a urmări performanța calității, a analiza tendințele și a conduce eforturile de îmbunătățire continuă

8/ asiguri conformitatea cu reglementările și standardele de calitate relevante și menținerea documentației și a înregistrărilor pentru a susține cerințele reglementărilor

Dacă nu mai stai pe gânduri, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@hrdesignconsulting.ro pentru a intra în procesul de selecție.

Pentru mai multe informații despre prelucrarea datelor personale în cadrul procesului de recrutare, vă rugăm să consultați informarea disponibilă pe site-ul nostru la adresa: https://www.hrdesignconsulting.ro/gdpr/informare-prelucrare-date-pentru-recrutare-personal/

Criterii job

Angajat Management