Manager Departament Sportiv - Ploiesti - Decathlon Romania
Aplică extern

Manager Departament Sportiv - Ploiesti

Publicat 04.04.2024 | Expiră 08.06.2024

Descriere job

Suntem în căutarea unui Manager departament sportiv (Team Leader) pasionat de sport și dornic să se alăture
echipelor noastre din cadrul magazinelor Decathlon. Dacă îți place să lucrezi într-un mediu dinamic, ai abilități de
leadership, ești orientat către rezultate, iar sportul face parte din viața ta, atunci acesta este locul potrivit pentru
tine!

Decathlon este o companie de retail sportiv, in România fiind peste 1500 de colaboratori care fac in fiecare zi
pasiunea sportiva sa ajunga la fiecare client al nostru.

Valorile noastre fundamentale sunt responsabilitatea, generozitatea, vitalitatea și autenticitatea.
În calitate de Manager departament sportiv (Team Leader), vei avea oportunitatea de a-ți dezvolta abilitățile de
leadership și de a coordona o echipă dedicată și pasionată de sport. Vei fi responsabil de gestionarea eficientă a
departamentului sportiv din care vei face parte, asigurându-te că toate produsele și serviciile noastre sunt oferite
într-un mod profesionist și că nevoile clienților sunt întotdeauna satisfăcute.

La fel ca într-o afacere proprie, împreuna cu echipa ta, vei alege oferta de produse, vei decide poziționarea
acesteia, vei stabili acțiuni pentru a dinamiza comerțul, vei gestiona stocul și bineînțeles, vei analiza
performanțele economice. Noi credem în puterea exemplului personal, așa că jobul tău va fi unul în magazin,
alături de clienți și de echipă.

În Decathlon, ești încurajat să iei decizii, să fii pro client, să inovezi, să lucrezi în echipă și să fii tu însuți. Astfel, noi
te vom încuraja sa iti creezi și să animi un proiect local pe sportul de care ești pasionat, ceea ce înseamnă ca
trebuie să cunoști piața sportivă, nevoile reale ale utilizatorilor și să promovezi brand-ul în magazin și în afara lui.

Beneficiile dezvoltării și avansării în cadrul organizației noastre sunt numeroase. Oferim programe de formare și
dezvoltare profesională, care îți vor permite să-ți dezvolți abilitățile și cunoștințele în domeniul sportului, dar si al
managementului. De asemenea, promovăm o cultură internă a recunoașterii și recompenselor, oferind
oportunități de avansare pe baza performanțelor tale.

Un alt beneficiu important al proiectului profesional în cadrul Decathlon este reprezentat de deschiderea la
mobilitatea națională. Compania noastră are o rețea de peste 30 de magazine în întreaga țară plus
departamente de Servicii (IT, HR, Comercial, Logistica, Productie, etc) ceea ce îți oferă posibilitatea de a te
dezvolta și de a avansa în cadrul organizației în diverse locații, în funcție de preferințele și aspirațiile tale
profesionale.

Ce oferim:

- un mediu de muncă activ, cu posibilități multiple de dezvoltare;

- training-uri locale și internaționale;

- teambuilding-uri și întâlniri cu echipa, pentru a practica sport și a petrece timp împreună;

- asigurare medicală privată;

- program intern de recomandări viitori angajați, cu recompensă financiară;

- bonuri de masă si tichete cadou de sarbatori;

- pachet salarial individualizat, bazat pe propriile performanțe;

- oportunitatea de a investi în companie prin sistemul de acționariat;

- siguranța unui loc de munca stabil, oferind perspective de dezvoltare a angajatului pe termen lung.

Dacă ești o persoană dinamică, pasionată de sport și dornică să lucrezi într-un mediu stimulant, te încurajăm să
aplici pentru poziția de Manager departament sportiv (Team Leader) în cadrul magazinelor Decathlon. Alătură-
te echipei noastre de pasionați și fii parte dintr-o companie care își propune să facă sportul accesibil tuturor și
să inspire o lume mai activă!

Decathlon Romania

Decathlon Romania

5 anunțuri active

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Angajat Entry level (< 2 Ani)
Tip job Full-time
Orașe Ploiesti