Manager Productie - Ilfov - HR DESIGN CONSULTING

Manager Productie - Ilfov

Publicat 23.04.2024 | Expiră 07.06.2024
Aplică

Descriere job

Ești un lider motivat, cu o pasiune pentru excelență operațională și un record de succes în managementul producției?

HR Design recrutează pentru clientul său - unul dintre cei mai serioși producători și furnizori a unei game variate de ambalaje din PET și PE, destinate produselor alimentare, farmaceutice, cosmetice, chimice și detergenți, din Județul Ilfov - un Manager de Producție!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:

* să ai studii superioare, profil tehnic (licență în Inginerie, Managementul Producției sau domeniu similar)

* să te preocupe atingerea rezultatelor în munca pe care o faci

* să respecți procedurile de lucru și să obții rezultatele bugetate

* să ai disponibilitate de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona mai multe proiecte simultan

* să cunoști limba Engleză la nivel mediu (cel puțin)

* să ai competențe avansate în utilizarea MS Office și a programelor de gestionare a producției; experiență cu sistemele ERP reprezintă un avantaj

Competențele cheie pe care le căutăm:

* experiență demonstrată în managementul producției într-un mediu de producție, preferabil în industria plasticului sau într-un domeniu similar

* cunoștințe solide despre procesele de producție, echipamente și tehnologii, cu accent pe eficiență și calitate

* experiență în implementarea metodologiilor de îmbunătățire continuă, precum Lean Manufacturing, Six Sigma sau alte tehnici similare

* angajament față de siguranță, calitate și conformitate cu cerințele reglementare

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:

1/ supervizezi și coordonezi activitățile de producție pentru a atinge obiectivele de producție, standardele de calitate și programele de livrare

2/ dezvolți și implementezi planurile de producție, schemele de programare și fluxurile de lucru pentru a optimiza eficiența și utilizarea resurselor

3/ monitorizezi procesele de producție și implementezi îmbunătățiri pentru a crește productivitatea, a reduce pierderile și a minimiza timpul nefolosit

4/ gestionezi resursele materiale și materiile prime folosite pentru procesele de producție; aloci eficient aceste materii prime, echipamentele și forța de muncă; menții stocurile la nivel optim

5/ colaborezi cu echipele inter-funcționale, inclusiv tehnic, întreținere și asigurarea calității, pentru a rezolva problemele de producție și pentru a implementa acțiuni corective

6/ asiguri conformitatea cu reglementările de siguranță, standardele de calitate și politicile și procedurile companiei

7/ efectuezi inspecții regulate și audit al echipamentelor, facilităților și proceselor pentru a menține excelența operațională

8/ oferi leadership, instruire și îndrumare personalului de producție pentru a promova o cultură de responsabilitate și colaborare

9/ implementezi și monitorizezi indicatorii cheie de performanță (KPI) pentru creșterea performanței operațiunilor de producție și identificarea oportunităților de îmbunătățire

Dacă nu mai stai pe gânduri, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@hrdesignconsulting.ro pentru a intra în procesul de selecție.

Pentru mai multe informații despre prelucrarea datelor personale în cadrul procesului de recrutare, vă rugăm să consultați informarea disponibilă pe site-ul nostru la adresa: https://www.hrdesignconsulting.ro/gdpr/informare-prelucrare-date-pentru-recrutare-personal/

Criterii job

Angajat Management