Flex Romania Flex Romania
Flex Romania

Flex Romania

Cum e să lucrezi în departamentul Quality din Flex Timişoara?

26.09.2022

În Flex Timişoara ne mândrim cu echipele performante care crează produse extraordinare pentru clienţii noştri din industrii diverse, precum automotive, medical sau infrastructură.

Ştiai că pentru a fabrica la standardele cerute de calitate, e necesar ca toate părţile şi componentele ce intră într-un produs să fie conforme cu cerinţele şi specificaţiile clientului şi industriei?

Ei bine, departamentul Supplier Quality este responsabil cu achiziţionarea şi verificarea tuturor pieselor ce intră pe linia de producţie, de la materiale prime (raw) până la componente folosite în operaţiuni de asamblare. Scopul principal fiind obţinerea unor produse cu 0 defecte.

Cum e să lucrezi în echipa de Supplier Quality? Am povestit cu Cristian Cigan, care de 12 ani lucrează în Flex iar de 5 ani este managerul echipei. Am aflat despre responsabilităţile rolului de supplier quality care se regăsesc în toate procesele de manufacturiere.

"Valorile mele, care se regăsesc şi în stilul de management, sunt încurajare şi responsabilitate. Echipa mea e încurajată să conducă proiecte de la început până la sfârşit, să se concentreze pe nevoile clientului şi ale produsului. Iar industria de producţie şi manufacturiere oferă o mulţime de oportunităţi de învăţare şi creştere în carieră datorită faptului că activezi în mai multe industrii de viitor, precum automotive sau medical.

Dacă eşti în căutarea unei noi cariere sau îţi doreşti să lucrezi în Timişoara, într-o companie unde poţi participa direct la fabricarea unor produse care reprezintă viitorul, aplică la unul dintre rolurile deschise pe siteul de cariere