Flex Romania Flex Romania
Flex Romania

Flex Romania

Voluntarul Anului 2022 în Flex Timişoara

13.12.2022

Implicarea activă în viaţa comunităţii face parte din cultura Flex. În centrul activităţii companiei se regăseşte binele angajaţilor şi creşterea comunităţii în care trăim.

Am fost atât de activi în comunitatea locală şi datorită voluntarilor Flex, celor care au răspuns la fiecare chemare, care s-au implicat şi dedicat ore şi zile pentru o lume mai bună.

Voluntariatul este o manifestare necesară, firească ce face parte din natura umană. Majoritatea dintre noi suntem voluntari uneori fără să ne dăm seama atunci când hrănim un câine abandonat, când ajutăm un bătrân să traverseze strada sau când avem grijă de copiii vecinilor.

Iar atunci când îşi unesc forţele mai multe persoane cu experienţe şi cunoştinţe diferite, pentru acelaşi scop, rezultatele depăşesc deseori aşteptările. Iar voluntariatul devine liantul ce uneşte şi construieşte comunităţi puternice.

Voluntarul anului în Flex Timişoara, Andrei Szilagyi, crede că voluntariatul este cea mai bună oportunitate pentru autocunoaştere şi dezvoltare, precum şi o modalitate de a lega noi prietenii şi a consolida relaţii mai vechi.

Felicitări, Andrei!