Top Productie bunuri de larg consum 2022 Top Productie bunuri de larg consum 2022 JTI Romania JTI Romania
JTI Romania

JTI Romania

DE CE PROGRAMUL DE INTERNSHIP @JTI ROMANIA ESTE PENTRU TINE

07.10.2021

DE CE PROGRAMUL DE INTERNSHIP @JTI ROMANIA ESTE PENTRU TINE

Dacă ești student în an terminal sau student al unui program de Master, oprtunitățile de Internship oferite de  JTI Romania  te așteaptă!

Programul de internship  este deja la a 15-a ediție. Încă de la lansarea sa în anul 2008, s-a bucurat de un succes major și a stârnit interesul tinerilor absolvenți, unii dintre aceștia devenind parte din echipa JTI după perioada de stagiu.

Câteva detalii despre program:

• Durata: trei luni, în program full-time (anual, de la 1 iulie la 30 Septembrie);
  • Ajutorul unui coordonator profesionist senior pe toată perioada de desfășurare a programului;
  • Task-uri clare ce urmăresc scopuri precise;
  • Rolul bine definit al fiecărui intern.

Care sunt avantajele?

• Salariu atractiv;
  • Zile de vacanță;
  • Access la programele JTI Wellbeing (webinare, clase de sport, consiliere psihologică/ juridică/ financiară);
  • Beneficii (asigurare medicală, tichete de masă, asigurare de viață)

Iată parerea colegilor noștri interni din ediția 2021:

Cu siguranță a fost o experiență pe care nu o voi uita prea curând. Încă din prima zi, am avut ocazia să rezolv probleme reale în cadrul companiei. Apoi, în fiecare zi am aflat câte ceva nou, sub atenta îndrumare a colegilor. În scurt timp, eram deja parte din echipă.

Echipa formată în mare parte din oameni tineri mi-a oferit posibilitatea să interacționez extrem de ușor și să pun mereu întrebări. Pe manageri i-am perceput foarte înțelegători și organizați. Pe scurt, toată echipa a fost minunată și a fost mereu o plăcere să vin la birou .

Ca sfaturi pentru studenți, aș transmite următoarele idei:

1. Găsește-ți pasiunea și fii cel mai bun în ceea ce îți place să faci. Trebuie să existe măcar o materie la care să excelezi și la care te pricepi foarte bine. Capitalizează acest atu. Cu siguranță, se va găsi un loc în care să îți poți arăta valoarea.
  2. Nu te mulțumi niciodată cu puțin. Cunoaște-ți valoarea!
  3. Fii ambițios și perseverent. Succesul nu vine peste noapte.
  4. Măsura este cheia, atât la muncă, cât si la distracție. „

Cristian Tămîrși, Accounting Payable Internship

Internship-ul din cadrul JTI a reprezentat o experiență nouă pentru mine, dar una extrem de frumoasă, plină de lucruri noi și activități variate. Am lucrat într-o echipă plăcută, alcătuită din oameni activi, comunicativi și deschiși.

Studenții care sunt dornici să participe la un astfel de internship vor găsi la JTI înțelegere, respect, profesionalism, dar și prietenie și vor învăța multe informații utile pentru viitor. Pentru mine a fost extraordinar și cred că și pentru alții poate fi la fel!”

Andreea Gabriela Popescu,  Production Analyst Internship

Am intrat într-o echipă tânără, care m-a primit foarte bine și m-a ajutat să învăț lucruri noi în fiecare zi. Sfatul meu pentru studenți este să aibă încredere în toate deciziile pe care le vor lua, deoarece vor ajunge acolo unde își doresc, chiar dacă viitorul pare uneori nesigur. “

Silviu Păun, Maintenance Internship

„Nu m-am gândit că voi fi atât de entuziasmată când va veni vorba de  primul loc de muncă. O experiență care m-a ajutat să mă dezvolt pe plan profesional, să-mi îmbunătățesc cunoștințele și aptitudinile, atât de comunicare, cât și de relaționare cu cei din jurul meu.

M-a învățat să mă disciplinez, să-mi asum responsabilitatea și să-i ajut pe ceilalți. Am învățat să mă perfecționez și să  reușesc să-mi ating obiectivele într-un timp scurt și eficient.

Am avut parte de o echipă săritoare, care mi-a oferit suport de fiecare dată. Ne-am sprijinit și ajutat unii pe ceilalți la nevoie. Mi s-a demonstrat că, într-adevăr colectivul este foarte important, iar unul dintre motivele pentru care am venit la serviciu cu drag și spor zilnic, a fost acesta.

Dacă învățați ușor, vă e ușor să vă disciplinați și să dați dovadă de încredere în forțele proprii, pe scurt disciplină, punctualitate, seriozitate și devotament, ei bine, “ați câștigat!” SUCCES!”

Alina Tuță, Sales Accounting Internship

Ți-am stârnit curiozitatea?

Urmărește programul de internship 2022 și alătură-te echipei JTI!