Miele Tehnica Brasov Miele Tehnica Brasov
Miele Tehnica Brasov

Miele Tehnica Brasov

Lansare InfoTRON 2024 - a IV-a ediție

12.03.2024

Lansarea celei de-a patra ediții a InfoTRON, un proiect educațional extracurricular de succes, "Informatica, pasul tău în lumea mecatronicii".

Începând cu anul 2018, cu implicarea activă a Miele Brașov, Siemens Industry Software și Universitatea TRANSILVANIA din Brasov - am creat experiențe practice de învățare pentru peste 1000 de elevi (clasele V-XII) sub îndrumarea studenților-formatori de la Facultatea Design de Produs și Mediu.

La ediția 2024, peste 300 de elevi din 4 colegii- Colegiul National "Grigore Moisil", Colegiul National "Dr. Ioan Mesota", Colegiul Național „Unirea" Brașov-Pagina Colegiului și Liceul Andrei Muresanu Brasov, vor participa la sesiuni săptămânale de învățare, pentru conceperea, proiectarea și implementarea proiectelor lor de sisteme mecatronice.

Mulțumim, echipa Miele Brașov: Mureșan Florin, Aurelia Florea, Răzvan Ciolacu, Daniela Căluian, Arpad Mozes, Marian Secarea și Gabriela Drăghici pentru dăruire și implicare.

Mulțumim tuturor partenerilor noștri din InfoTRON: @Siemens Industry Software, Sennheiser STEINEL, Primaria Brașov, Camera de Comert si Industrie Brașov, Flavia Boghiu, Ovidiu Tripșa Cristina Rațiu, Anca Pop Marius Cristian Luculescu, Luciana Cristea, Medeea Katerina Petrovan

Link către evenimentul live: https://lnkd.in/g8TNBjPT

#immerbesser #mielebrasov #creatorsofquality #elevi #studenți #INFOTRON