Netex Romania Netex Romania
Netex Romania

Netex Romania

La birou sau pe terenul de fotbal: MEREU O ECHIPA!

12.11.2021

Printre multitudinea de lucruri realizate de noi pana acum si de care suntem foarte mandri, se numara si echipa noastra oficiala de fotbal, care ne reprezinta firma ori de cate ori putem participa in cadrul unui turneu. In urma cu trei ani am creat o comunitate si in afara biroului nostru. Astfel, imbinand spiritul de echipa, devotamentul si gandirea logica am ajuns si pe terenul de fotbal impreuna.

Echipa este compusa din angajatii nostri pasionati de acest sport, atat de la birourile din Romania cat si din Bosnia si Serbia, unde avem colegi cu care ne mandrim ca fiind fosti fotbalisti de performanta - Ako Thierry si Jorge Castillo.

De trei ani si pana in prezent, echipa noastra a participat la fiecare campionat anual de fotbal organizat de catre Clubul Economic German DWC, care a facut posibil si in acest an desfasurarea turneului. Tinand cont de situatia pandemica delicata, totul a fost foarte bine organizat si in conditii optime de siguranta.

Anul acesta am avut parte de cele mai memorabile meciuri de fotbal ale echipei unde datorita pasiunii, a implicarii si a eforturilor depuse la comun de catre echipa am obtinut locul 9 fiind si cea mai buna performanta de pana acum.

Printre factorii - care au facut ca in acest an sa avem cel mai bun rezultat si sa mergem mai departe cu incredere, sa vedem perspective mult mai mari pe viitor - a fost debutul intr-o formatie complet noua a carui potential a fost vizibil inca de la prima repriza.

Insa, echipa de fotbal inseamna mult mai mult decat niste rezultate bune care ne dau incredere ca anul viitor vom deveni o echipa de neinvins.

Am putut observa beneficiile unui astfel de eveniment inclusiv la locul de munca, unde angajatii declara ca aceasta echipa le-a aratat ca se pot baza unii pe altii atat in practicarea meseriei lor, cat si in afara acesteia. Le-a fost consolidata increderea dintre ei si au reusit sa isi coordoneze ideile si ‘’miscarile’’ facand astfel fata mai usor provocarilor, exact asa cum au demonstrat si pe teren.

Fotbalul este un sport bazat pe logica, care implica planificare, adaptabilitate in orice situatie, colaborare si concurenta. Stiind care sunt principiile companiei noastre, va putem asigura ca echipa a fost bine pregatita in ceea ce priveste aceste aspecte, si de aceea asteptam cu nerabdare urmatorul campionat.

Credem in fiecare membru al echipei, iar targetul pentru anul viitor este de a ne califica in primele 3 locuri.

Le multumim colegilor care au dat totul pe teren, le multumim sustinatorilor si, nu in ultimul rand, dorim sa ii multumim fotografului :-).

Le dorim mult succes in continuare si... Hai ECHIPA NETEX!