Edenred Romania Edenred Romania
Edenred Romania

Edenred Romania

Prezentare Edenred Romania

Totul a început cu o bucată de hârtie. Un voucher.

A fost primul pas prin care am conectat restaurantele cu angajații.

Începând din acel moment, noi, Echipa Edenred, nu ne-am oprit niciodată. Creăm conexiuni aici. Creăm conexiuni pe toate continentele.

Fie că este vorba de comercianţi, utilizatori, companii sau autorități publice, noi facem posibile aceste conexiuni. Mai mult, creăm conexiuni care contează. Acolo unde acestea par temporare, noi le facem să dureze. Acolo unde par nesigure, creăm încredere. Pentru că toate se rezumă la momentul împărtăşit. La bucuria de a dărui. O zi mai uşoară la serviciu. Mai multă libertate de mişcare. Noi clienţi în restaurante.

În Edenred, credem că legăturile adevărate reprezintă o forţă de neoprit. Le folosim pentru a întări afacerile şi pentru a dezvolta soluţii incluzive. Creăm ecosisteme locale ce generează bunăstare. O stare de sănătate mai bună. Nu doar pentru oameni, ci şi pentru mediu. Conexiunile strânse pot îmbunătăţi calitatea vieţii. Prin toate acestea creăm o misiune: progresul.

Putem ajunge departe dacă folosim modalităţi inteligente pentru a facilita alimentaţia, mişcarea, grija faţă de ceilalţi, remunerarea angajaţilor.

Adoptând tehnologii noi, ne transformăm o data cu ele. Totuşi, ceva va rămâne neschimbat: conexiunile create de noi vor genera întotdeauna poveşti minunate.

Transformăm conexiunile în valoare. În beneficiul oamenilor și al planetei.

Aceasta este misiunea noastră.

Grupul Edenred este lider de piaţă ca platformă de servicii şi plăţi şi partenerul de zi cu zi al întregului ecosistem al pieţei muncii, conectând peste 50 de milioane de angajaţi şi 2 milioane de comercianţi parteneri prin intermediul a peste 850.000 de clienţi corporativi în 46 de ţări.

Edenred oferă soluţii de plată cu destinaţii specifice pentru alimentaţie (carduri de tichete de masă), flote auto şi mobilitate (soluţii multi-energy, mentenanţă, taxe de drum, parcări şi vouchere de transport), stimulente (carduri cadou şi platforme dedicate angajaţilor), vacanţă (carduri de tichete de vacanţă) şi cultura & educaţie (carduri culturale).

Noi, Edenred România, ne mândrim cu o experiență peste 25 de ani în România și, alături de alte două companii din Grupul Edenred, UTA Edenred (furnizor de servicii de mobilitate) și Edenred Digital Center (componentă a diviziei de tehnologie a Grupului) continuăm să contribuim la îmbunătățirea vieții de zi cu zi a milioane de utilizatori, companii și comercianți.

Benefit este cea mai puternică platformă online de beneficii de pe piaţa din România, având cele mai multe beneficii extrasalariale pentru angajațiPrin intermediul Benefit te vei putea bucura de un pachet personalizat de beneficii, de la peste 500 de parteneri, potrivite preferinţelor și intereselor tale. Vei avea oportunitatea să selectezi dintre brandurile favorite disponibile în platformă: vouchere cadou pentru o gamă largă de parteneri comercianți, experiențe smart, tichete cadou, activități culturale, cursuri și certificări, abonamente la săli de sport, Bookster, cursuri de limbi străine, pensie voluntară cu contribuție definită, asigurări de sănătate, abonamente pentru transportul în comun etc.;

Vezi ce avantaje ai la utilizarea platformei Benefit:

• Te vei bucura de libertatea de alegere la nivel individual a beneficiilor extrasalariale;
  • Ai parte de flexibilitate în utilizarea bugetului de beneficii și/sau posibilitatea de cumulare lunară a acestuia;
  • Poţi profita de deduceri fiscale la multiple categorii de beneficii, în condiţiile prevăzute de lege;
  • Ai cea mai largă diversitate a beneficiilor și a reducerilor din România;
  • Poţi utiliza cu uşurinţă platforma - interfață tip "magazin online";
  • Ai posibilitatea de a economisi bani folosind reducerile negociate pentru mii de produse și servicii.

De ce sa lucrezi cu noi?

În Edenred fiecare coleg are un rol cheie în succesul proiectelor noastre!

Promovăm o cultură organizațională bazată pe comunicarea transparentă și suntem întotdeauna deschiși la feedback-ul colegilor noștri, esenţial pentru a putea să consolidăm împreună un mediu de lucru constructiv și sănătos.

Organizăm periodic studii care măsoară nivelul de engagement și satisfacție profesională a angajaților (eNPS - Employee Net Promoter Score, Edenvoice – studiul global al angajaţilor din întreg Grupul Edenred), pentru a afla părerile colegilor. Obiectivul final este să identificăm oportunități de îmbunătățire & dezvoltare și să stabilim ulterior un plan de acțiuni.

Cauți un mediu de lucru creativ, inovator, modern în care fiecare zi vine cu noi provocări, proiecte frumoase și oportunități de dezvoltare?

Edenred este locul unde:

• Îți recompensăm performanţa;
  • Avem grijă de timpul pe care îl petreci la birou; Noua ta echipă are un mix de tinereţe, experienţă şi o doză mare de profesionalism. Aici vei găsi întotdeauna o atmosferă plăcută, cu colegi calzi şi dornici să lucreze în echipă şi să se ajute unul pe celălalt.
  • Sărbătorim succesul împreună;
  • Ne pasă de zona de responsabilitate socială și împreună organizăm numeroase acţiuni de impact in comunitate; Te poți implica și tu în diverse proiecte ESG și poți deveni Ambasador al Faptelor Bune, alături de colegii tăi.
  • Îți oferim oportunități rapide de creștere și dezvoltare. Învăţăm şi creştem împreună, evoluăm şi inovăm pentru a oferi clienţilor, partenerilor şi utilizatorilor soluţiilor Edenred cea mai plăcută experienţă.

Spiritul de echipă, profesionalismul, determinarea, empatia, implicarea, adaptabilitatea sunt doar câteva dintre superputerile noastre.

Hai şi tu alături de noi! Aplică acum pe pagina noastră de cariere!

Implicarea merită răsplătită

Se spune că munca îl înnobilează pe om și suntem de acord. Dar trebuie să-l și recompenseze. Satisfacția profesională nu e suficientă, așa că avem pentru tine și o listă generoasă de beneficii concrete:

VALORILE EDENRED

• Pasiune pentru clienţi - Salariile sunt plătite de clienţi, nu de angajatori. Cu cât colaborăm mai strâns cu companiile, angajaţii, comercianţii, cu atât mai clare ne sunt nevoile lor, devenind mai simplu să ne adaptăm solicitărilor şi să le oferim ceea ce îşi doresc. Vom continua să îmbunătăţim fiecare detaliu pâna când 100% dintre clienții noştri vor insista ca prietenii lor să devină parteneri Edenred.
    • Respect - Excelenţa în business poate fi atinsă doar prin respect. Ne respectăm clienţii fiind proactivi, responsabili şi corecţi, colegii exprimându-ne gratitudinea şi apreciindu-le meritele, acţionarii folosind în mod eficient resursele puse la dispoziţie şi societăţii prin promovarea unor produse şi servicii ce crează valoare adăugată pentru întreaga comunitate.
    • Imaginație - Imaginaţia stimulează dorinţa pentru inovare şi generează progres. Înţelegem bine acest aspect, aşa că ne folosim imaginaţia pentru a genera noi modalităţi inspirate prin care conectămcompanii, angajaţii comercianţi.
    • Simplitate - Partenerii îşi doresc ca interacţiunea cu noi să fie simplă şi uşoară. Pentru că știm că nu este întodeauna ușor să creezi lucruri simple, promovăm întotdeauna simplitatea în tot ceea ce facem şi transparenţa în tot ceea ce spunem.
    • Spirit antreprenorial - Spiritul nostru antreprenorial generează creştere, ne provoacă  să deschidem drumuri în teritoriile de business pe care dorim să le explorăm, ne întareşte încrederea şi ne face să ne concentrăm constant asupra excelenţei operaţionale.

Statistici companie