Top Banci/Institutii financiare 2022 Top Banci/Institutii financiare 2022 Libra Internet Bank Libra Internet Bank
Libra Internet Bank

Libra Internet Bank

Prezentare Libra Internet Bank

Libra Internet Bank este o instituție financiar bancară, parte din grupul american de investiții New Century Holdings (NCH). Ne-am asumat misiunea de a fi un partener financiar de încredere pentru toți clienții noștri, fie că ne referim la specialiștii profesiilor liberale, la IMM-uri, la agricultori sau la persoanele fizice.

Suntem Banca Profesiilor Liberale încă din 2004.

Totodată, suntem recunoscuți ca fiind cea mai inovatoare bancă, prin premii la evenimente prestigioase ale industriei. "Best Performance in Internet Banking - ponderea numărului de clienți persoane fizice - categoria bănci per total (Gala Online Banking, 2023); (Premiile Revistei “Piața Financiară”, 2019); Best Debit Card (Financial Leaders' Hall of Fame Awards, 2023); Best Performance in Mobile Banking- cel mai mare număr de tranzacții în anul 2022 - categoria bănci medii (Gala Online Banking, 2023);

Întreaga noastră activitate are două puncte de referință constante: clientul și oamenii noștri. În anul 2019, am fost premiați pentru cei mai productivi angajați. Suntem puternic orientați către inovație, motiv pentru care mai mult de 10% dintre angajații noștri lucrează în zona de IT. Investim și oferim recunoaștere tuturor colegilor noștri, astfel încât peste 60% dintre colegii care ocupă poziții manageriale provin din promovare internă.

Prinde viteză lângă cei mai buni!

De ce sa lucrezi cu noi?

Motive să vii la noi:

• Suntem tineri, vârsta medie este de 33 de ani.
  • Ne plac inovatia și tehnologia: 10% dintre angajații nostri lucrează în IT.
  • Odată ajuns în echipă, te faci remarcat rapid și promovezi pe baza rezultatelor tale: peste 60% dintre colegii care ocupă poziții manageriale, provin din promovare internă.
  • Beneficiile pe care le vei avea, îți îndeplinesc cele mai importante nevoi, dar și unele dintre visuri:
    • program flexibil, inclusiv late Monday&early Friday
    • program de lucru hibrid
    • liber de ziua ta de naștere
    • concediu sabatic, dacă ai peste 5 ani în organizație
    • concediu de studii
    • tichete de vacanță
    • tichete de masă
    • prime de sărbători
    • abonament la Bookster
    • pensie privată
    • ajutor pentru evenimente deosebite
    • abonamente medicale premium la clinici de prestigiu
    • activități în echipă
    • costuri bancare preferențiale (comisioane, schimburi valutare, dobânzi credite)
  • Construim programe dedicate angajaților, strâns legate de pasiunile lor, dar și de nevoile de dezvoltare: Libra Energize, Libra Cultural, Academia de Banking, traininguri, Share your Hobby, Libra Champions League.

ENERGIZE

LIBRA CULTURAL

Iată cum arată o zi din viața unui CRM la Libra

Iată cum arată o zi din viața unui IT-ist la Libra

Te așteptăm în echipa noastră!

Statistici companie