nVent nVent
nVent

nVent

Prezentare nVent

La nVent, conectăm și protejăm o lume mai sustenabilă și electrificată cu soluții electrice inventive. Suntem o companie activa in domeniul electric,  cu o înaltă performanță de aproape 3 miliarde de dolari, o echipă dedicată de peste 10.000 de oameni în peste 130 de site-uri din întreaga lume. Soluțiile noastre oferă valoare clienților industriali, comerciali, rezidențiali, energetici și de infrastructură, oferind soluții esențiale pentru activitatea lor, prin îmbunătăţirea performanței, reducerea costurilor și a timpul de nefuncționare.

Proiectăm, producem, comercializăm, instalăm și deservim produse și soluții de înaltă performanță care conectează și protejează echipamentele, clădirile și procesele esențiale. Portofoliul nostru robust de branduri de produse electrice de top datează de peste 100 de ani și include nVent CADDY, ERICO, HOFFMAN, RAYCHEM, SCHROFF și TRACER.

We have three locations in Romania:

• Prejmer – Strada Bruxelles, No. 4 | Prejmer Industrial Park – nVent Enclosures Plant
  • Coresi Business Park – Strada Turnului, No. 5, Building H1, Floors 1 and 3, Brasov – nVent Enclosures Financial and Marketing Center.
  • Ploiesti  – 39A Bucuresti Blvd, 3rd Floor, Ploiesti - nVent Thermal Management

De ce sa lucrezi cu noi?

Veți fi susţinut.

La nVent, credem in responsabilitatea de a propune idei indraznete, promovând stimularea creativității și a performanței ridicate. Puneți-vă ingeniozitatea în practică, căci la nVent, inovația este scopul și pasiunea noastră.

Veți descoperi că apreciem conexiunile personale.

nVent are o cultură incluzivă și diversă. Prețuim unicitatea oamenilor noștri; învățăm unii de la alții și creăm un mediu în care totul devine posibil. Oamenii sunt principla noastră valoare. Sărbătorim și încurajăm autenticitatea fiecăruia, deoarece înțelegem că unicitatea generează dezvoltare.

Veți experimenta o creștere personală.

nVent este o companie globală, în creștere. Cultura noastră de inovație recompensează angajații care sunt dedicați promovării succesului nostru – și al lor.  Valorile nVent Win Right ne ghidează comportamentele și acțiunile. Promovăm o cultură în care toți angajații noștri se simt respectați, incluși și implicați.

La nVent, eforturile noastre ESG sunt centrate pe trei domenii: Oameni, Produse și Planetă. Trăim responsabilitatea socială în fiecare zi prin angajații noștri, prin operațiunile noastre și prin comunitățile noastre.

Statistici companie

Galerie foto