Transavia SA Transavia SA
Transavia SA

Transavia SA

Prezentare Transavia SA

Transavia este liderul național al industriei de carne de pui din România, un business românesc de familie, cu o experiență de 32 de ani pe piața autohtonă.

Bazată pe valori și principii solide și din dorința de a oferi cel mai bun standard de alimentație consumatorilor români de pretutindeni, Transavia operează cu un capital 100% românesc și un model de business integrat vertical ce pleacă de la cultivarea cerealelor în fermele companiei și adaptarea acestora pentru hrana puilor, la reproducție, incubație, ferme de creștere, abatoare, fabrica de procesare a cărnii și distribuție.

Bazată pe promisiunea “Well made in Romania”, povestea Transavia a fost scrisă în timp, cu multă răbdare și respect pentru valoarea muncii, cu exigență, încredere, grijă și responsabilitate, totul pentru a obține în fiecare zi calitatea superioară a produselor livrate. Succesul de care compania se bucură astăzi, se datorează deschiderii sale permanente catre inovație în business, clasându-se astfel în topul celor mai valoroase companii din România.

Calitatea produselor și performanțele atinse de-a lungul experienței sale, au dus companiei Transavia titlul onorific de “Furnizor al Casei Regale a României” în anul 2006, dar și o serie de premii naționale și internaționale. În prezent, Transavia numără peste 2300 de angajați, peste 400 de hale in 31 de ferme de creștere a păsărilor, inclusiv de reproducție și incubație ce se regăsesc în 8 județe din România ( Alba, Cluj, Sibiu, Brașov, Timiș, Mureș, Harghita și Caraș-Severin ) și peste 10.000 ha cultivate cu cerereale pentru consumul propriu al păsărilor, o fabrică de nutrețuri combinate, 3 abatoare performante de ultimă generație și o fabrică de procesare a cărnii.

De ce sa lucrezi cu noi?

Ca angajator, Transavia se considera o mare familie, ghidată de o serie de principii și valori comune ce oferă grijă și respect față de angajații săi. Dacă ești în căutarea unui loc de muncă unde să îți poți valorifica experiența și cunostințele sau te afli la început de carieră, dar ești motivat să înveți, să te dedici și să te adaptezi unui mediu de lucru profesionist, te așteptăm să faci parte din marea noastră familie.

Împreună scriem mai departe povestea de succes Transavia!

Statistici companie