BRD - Groupe Societe Generale BRD - Groupe Societe Generale
BRD - Groupe Societe Generale

BRD - Groupe Societe Generale

Aurelia Ioniță - Administrator de producție, tehnologie și suport IT

16.06.2022

1. Ani în BRD? 3 cuvinte despre experiență ta (angajat BRD)

Am 8 ani frumoși în BRD și dacă trebuie să aleg 3 cuvinte despre experiența mea, acelea sunt : inovație, motivare și colegialitate.

2. Unde vrei să ajungi profesional?

Profesional mă văd tot în BRD alaturi de echipa mea, cu o mulțime de proiecte și tehnologii noi implementate.

3. Pasiunea ta este… Ce iți aduce bucurie în viață ta personală? De ce iți place?

Pasiuni…hmm..am mai multe dar în top este snowboardingul și îmi place pentru că mă relaxez maxim admirând peisajul dar în același timp apare și adrenalina care mă împinge să vreau mai mult de la mine. Și totodată este o ocazie de a petrece timp de calitate alături de prieteni.

4. Care este secretul echilibrului între viață personală și cea profesională?

Am 2 secrete, buna organizare și automatizarea cât mai eficientă a muncii. “ You don’t automate to get rid of the human. You automate to amplify the human.”

5. Colegi și prieteni sau doar colegi? Împărtășiți valori comune și pasiuni?

Prieteni clar! Împărtășim atât valori cât și pasiuni comune. Ne petrecem timpul împreună și în afara job-ului, mergem în vacanțe, etc.

6. Ce ai visat în copilărie să te faci când o să fii mare?

Când eram mică, visam să devin designer de interior/arhitect. Îmi plăcea foarte tare desenez în spațiu și să construiesc din piese lego.

7. Ce te face să fii mâine mai bun decât azi?

În fiecare zi învăț și mă dezvolt.

8. Dacă ai fi sportiv de performanță, alegi sport de echipă sau individual?

Iubesc tenisul, deci cred că se încadrează la individual, însă îmi plac oamenii și jocurile de echipă.

9. Detalii tehnice...

Eu lucrez ca admin aplicativ in zona DWH (Data Warehouse ) si imi place ceea ce fac! Administrez platforme utilizate de business , contabilitate, financiar, etc. Soluțiile Data Warehouse facilitează integrarea și procesarea unitară a datelor din surse variate (iBank, ETL, YOU, etc). Datele brute sunt prelucrate și stocate sub o nouă formă, astfel încât să fie organizate conform cerințelor de business.

Beneficii companie

Galerie foto