BRD - Groupe Societe Generale BRD - Groupe Societe Generale
BRD - Groupe Societe Generale

BRD - Groupe Societe Generale

George Nancu - Ofițer securitatea informației

16.06.2022

1. Ani în BRD ? 3 cuvinte despre experiență ta (angajat la BRD)

Sunt de 2 ani și 6 luni în BRD. Trei cuvinte extinse ar fi: învățare continuă, dezvoltare continuă prin aplicarea aptitudinilor dobândite în urma procesului de învățare.

2. Unde vrei să ajungi profesional?

Profesional vreau să am experiență cât mai multă și mai variată în domeniul cybersecurity și de asemenea domenii complementare.

3. Pasiunea ta este… Ce iți aduce bucurie în viață ta personală? De ce iți place?

Am multe pasiuni sau lucruri pe care le fac cu plăcere, de la călătorii, mersul cu bicicleta sau snowboarding până la meșterit diverse prin casă sau citit cărți. Depinde de anotimp sau de unde mă aflu. Eu nu mă plictisesc mai niciodată, găsesc ceva de făcut de descoperit sau învățat. Îmi plac diverse lucruri, în opinia mea pentru că știu să găsesc ceva interesant în orice subiect.

4. Care este secretul echilibrului între viață personală și cea profesională?

Echilibrul este dat de temporizare și prioritizare, în zilele noastre cele două se întrepătrund iar granița este volatilă, intangibilă. Cu susținere din partea familiei cât și din partea colegilor se ajunge la o cadență echilibrată.

5. Colegi și prieteni sau doar colegi? Împărtășiți valori comune și pasiuni?

Colegi și prieteni, în același timp, avem tangențe evidente la nivel de valori și pasiuni. Tendința tuturor este către dezvoltare continuă, nu numai profesională cât și personală cu toții dorim să devenim nu numai colegi sau angajați mai buni cât și oameni mai buni și asta cred că ne face să fim prieteni.

6. Ce ai visat în copilărie să te faci când o să fii mare ?

Astronaut J Eram fascinat de cărțile și filmele science-fiction, “Space… the final frontier”

7. Ce te face să fii mâine mai bun decât azi ?

Procesul de învățare continuă, deschiderea către aprofundarea subiectelor  pe care le consider interesante și necesare pentru a evolua. Aș putea enumera subiecte de dezvoltare personală sau cum să devin un părinte mai bun, până la subiecte tehnice relevante în domeniul IT

8. Dacă ai fi sportiv de performanță, alegi sport de echipă sau individual?

Din perspectiva mea există doar sporturi de echipă. Pentru a face performanta orice sportiv are nevoie de  ajutor și susținere în evoluția să, acestea sunt oferite în primul rând din partea familiei și continuă cu cei care fac parte din tot aparatul de susținere din spate precum antrenori și echipe de asistență.

Beneficii companie

Galerie foto