Care erau cele mai mari cinci salarii oferite de Patriciu la mic.ro?

04.04.2012
Care erau cele mai mari cinci salarii oferite de Patriciu la mic.ro?

Cel mai mare salariu oferit de omul de afaceri Dinu Patriciu in luna ianuarie unui salariat al mic.ro este de 47.139 de lei (circa 11.000 de euro). Aceasta suma urma sa fie incasata de Vlad Constantin Seitan, deputy CEO (director executiv adjunct). Vlad Seitan - anterior responsabil cu extinderea retelei OMV in Europa - a fost adus de Patriciu la Mercadia in septembrie anul trecut.

Odata cu el a venit si Anca-Cristina Vlad, in functia de head of category management and purchasing in cadrul diviziei de FMCG- Retail a Mercadia Holland, care cuprinde retelele Mic.ro si Macro (fostul Minimax Discount). Anca Vlad a fost anterior purchasing manager and procurator in cadrul BauMax Romania. Ea primea al doilea cel mai mare salariu in luna ianuarie 32.639 lei.

Cel mai mic salariu pentru cei mai bine platiti cinci angajati era de 21.459 de lei, potrivit datelor publicate de administratorul judiciar RVA Insolvency.

La jumatatea lunii februarie Tribunalul Bucuresti a aprobat intrarea in insolventa a companiei Micro Retail, care controleaza reteaua de magazine mic.ro, detinuta de Dinu Patriciu. Toate cele 800 de magazine au fost inchise.

Cine sunt cei mai bine platiti angajati?

Nume/ Functie Salariu pe ianuarie 2012

Fara categorie

1 comentariu

Sile

20.12.2012

Nici nu ma mira ca lantul a dat faliment dupa 6-7 luni de la intrarea pompoasa a noii echipe de conducere "Richard Mansel, CEO Mercadia si Vlad Seitan, COO Mercadia". Pe acest pui de Seitan, taticul a fost data afara din guvernul Boc de incompetent ce era, am avut nenorocul s-al cunosc pe vremuri cind inca lucra le METRO C&C si dadeam legitimatii metro prin piete si buticuri. Ce-l caracterizeaza pe domsorul Vlad Seitan este lipsa de scruprul, merge peste cadavre sa-si atinga scopul, care o fi ala, si nu are limite. Ce-l ajuta mult este modul placut de a vorbi, gaseste oricind ce sa spuna potrivit cu situatia si are un talent deosebit de a se face placut la sefi. In rest, profesional este la fel de priceput ca un scafandru la ICAB ce n-a imbracat nici o data un costum de scafandru. Nu ma mira ca a fost asa competent sa ajute si el la falimentarea unui lant de magazine. Sigur ca au contribuit si altii, dar cu siguranta a facut tot ce a putut mai bine, adica sa para alceva decit este. Si a mai fost platit regeste pentru munca depusa, adica peste 10000 de euro pe luna. Patriciu a stricat orzul pe giste!

Status: Aprobat