Joburi pentru ingineri in Luxemburg, tara cu cel mai mare salariu minim din Europa

27.03.2012

Luxemburg este tara care ofera cel mai mare salariu minim garantat din Europa, peste 1.800 de euro lunar. Sansele de a lucra acolo nu sunt chiar atat de mici, spun recrutorii, in prezent, Delphi, furnizor de componente electrice si electronice pentru industria auto, cauta personal

Delphi cauta ingineri cu diverse specializari, dar si specialisti in economie si finante. Vezi detalii aici.

Luxemburg ofera toate conditiile de munca necesare pentru desfasurarea de activitati lucrative profesioniste.

Printre acestea, garantarea unui nivel de baza de calculare a salariilor este poate unul dintre cele mai importante drepturi pentru orice salariat, rezident sau imigrant.

Ceea ce inseamna ca „salariul social minim” (1.800 de euro) este un drept al tuturor persoanele care muncesc cu contract de munca in Luxemburg, indiferent de sex, de profesie, de domeniul deactivitate sau de firma angajatoare, potrivit datelor portalului de recrutare Tjobs.

Fara categorie