O companie de IT angajeaza 100 de specialisti. VEZI CONDITII la angajare

29.03.2012
O companie de IT angajeaza 100 de specialisti. VEZI CONDITII la angajare

Compania 1&1 Internet Development, una dintre cele mai mari firme de webhosting din lume, va angaja anul acesta circa 100 de specialisti in IT, in cadrul centrului din Romania.

Posturile libere vizeaza atat persoanele cu experienta in domeniul IT, cat si studentii si absolventii care vor sa urmeze un internship, potrivit unui comunicat de presa al companiei.

„Am observat ca exista un interes din ce in ce mai mare pentru un loc de munca in compania noastra, primim din ce in ce mai multe CV-uri. De aceea, pozitiile din cadrul 1&1 Internet Development nu se adreseaza numai seniorilor, ci avem posturi disponibile chiar si pentru entry-level", a declarat Wolfgang Gunne, Director General 1&1 Internet Development.

Potrivit acestuia, firma pe care o conduce cauta persoane cu orientare catre inovatie, deschidere spre invatare si capacitate de adaptare rapida la un mediu dinamic.

Compania germana va fi prezenta la targul Angajatori de Top, din 30-31 martie la Sala Palatului din Bucuresti, pentru a face recrutari pentru departamentele de Software Development, Quality Assurance, Project Management, User Experience si Product Development.

Anul trecut, 50 de specialisti s-au alaturat echipei 1&1 Internet Development. In Centrul de Research & Development din Bucuresti, compania este implicata in dezvoltarea a trei categorii de aplicatii software: servicii de gazduire web, programe suport pentru departamente ca financiar sau vanzari si aplicatii care se adreseaza strict uzului intern.

Comentam impreuna despre 1&1 Internet Development (mediul de lucru, atmosfera, salarii etc.).

Fara categorie