BCR - Banca Comerciala Romana SA

Banci/Asigurari/Pensii/Alte Serv Fin

• Site: www.bcr.ro / www.bcrlocuinte.ro

Evaluari companie BCR - Banca Comerciala Romana SA

Banca de renume, ok ca angajator mai ales pentru entry level sau extern

20.06.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Cea mai mare banca din sistem - ok pt cv, sediile sunt in locatii centrale Unirii si Grozavesti aproape de metrou, se ofera al 13 lea salariu - 0.75xsalariu, bonus de performanta - daca performezi, desi de anul asta le-au scos, tichete de 15 lei, program flexibil - poti veni intre 8 si 10, teleworking - se poate lucra de acasa 2 zile/luna, 3 zile/an libere pentru evenimente neprevazute, ziua de nastere libera, concediul creste cu vechimea, salarii mari daca vii din extern

Contra
Lipsa totala de oportunitati de avansare, training mostly on the job, proceduri stufoase, cresteri salariale - doar daca ceri/vii cu oferta din alta parte dar nu vei avea mai mult decat cei recrutati din extern niciodata, multiple și diverse neconcordante salariale - gen daca esti de ceva vreme prin bcr sunt sanse mari ca cei mai junior pe care ii inveti meserie sa castige mai bine ca tine, chiar daca sunt pe pozitii inferioare - din acest motiv sunt fluctuatii f mari de personal, primele de sarbatori sunt o gluma proasta, lipsa totala de transparenta pe grile, bonusuri, mariri etc - se dau dupa bunul plac al sefilor de dep., la fiecare negociere a contractului colectiv de munca se scot beneficii ex anul asta diminuare al 13 lea salariu, eliminare ajutor transport, eliminare bonusuri de performanta

Reveniti-va pana nu ramaneti singuri

Full time - Bucuresti

Pentru zona noastra este destul de binisor ca serviciu

19.06.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Program lucru aproximativ ca la stat..ore suplimentare recuperate

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in BCR - Banca Comerciala Romana SA

Experienta mea

02.06.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Poti invata / salarii cat de cat ok

BCR

18.05.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Nu am intalnit nici un aspect pozitiv.

Lucrez de 16 ani

14.05.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Tot timpul intalnesti situatii noi, inveti multe lucruri, comunicarea cu colegii este ok.

Locuri de munca Tezaur Investment Group
Tezaur Investment Group
Specialist Vanzari
O companie stabila, pozitiva.Locatia poate fi un avantaj pentru cei din zona.Atmosfera prietenoasa.
Proiect interesant inovator pentru Romania
Business analyst
Echipa excelenta, multe de invatat
Specialist Vanzari
Financial and Billing ...
Procurement Process ...